EBL. Niedzielny hit dla Anwilu Włocławek! 4. miejsce i przewaga parkietu dla mistrzów Polski

Anwil Włocławek pokonał Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 84:78 w ostatniej, 30. kolejce Energa Basket Ligi. Mistrzowie Polski zajęli tym samym 4. lokatę po fazie zasadniczej.

Jacek Konsek
Ivan Almeida PAP / Tytus Żmijewski / Na zdjęciu: Ivan Almeida
Obie drużyny już za kilka dni zmierzą się w ćwierćfinale play-off Energa Basket Ligi. W niedzielny wieczór mieliśmy dowiedzieć się kto w tej parze będzie miał przewagę parkietu. Anwil Włocławek pokonał Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 84:78 i to obrońcy tytułu pierwsze dwa spotkania rozegrają przed własną publicznością.

Anwil rozpoczął od mocnej ofensywy. Po 10 punktach z rzędu Ivana Almeidy w zaledwie minutę, gospodarze odskoczyli na 15:3. W drugiej kwarcie było 27:17, ale z każdą kolejną minutą do głosu dochodzili goście z Ostrowa Wielkopolskiego. Dobra defensywa, skuteczny na obwodzie Ware i królujący pod koszami King pozwolili odrobić większość deficytu.

Wydawało się, że BM Slam Stal w drugiej połowie dogoni rywala i będzie do końca toczyć wyrównany bój. Tymczasem to Anwil pokazał klasę w trzeciej kwarcie, a w ostatniej odsłonie odskoczył nawet na 18 "oczek" przewagi. W zespole gości brakowało lidera, który wziąłby na swoje barki ciężar zdobywania punktów.

W zespole gospodarzy nie było widać braku kontuzjowanego Josipa Sobina, który nie zagra już do końca sezonu. Almeida z 19 punktami okazał się najlepszym strzelcem spotkania. 14 "oczek" dołożył Walerij Lichodiej. Casper Ware z 13 punktami był liderem gości.

Anwil Włocławek - Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 84:78 (20:15, 20:21, 23:19, 21:23)

Anwil: Ivan Almeida 19, Walerij Lichodiej 14, Michał Ignerski 10, Kamil Łączyński 9, Szymon Szewczyk 8, Aaron Broussard 8, Jarosław Zyskowski 6, Chase Simon 5, Michał Michalak 3, Adam Piatek 2, Igor Wadowski 0, Aleksander Czyż 0.

Stal: Casper Ware 13, Przemysław Żołnierewicz 12, Michał Chyliński 10, Michał Nowakowski 9, Mike Scott 9, Shawn King 8, Witalij Kowalenko 7, Ivan Maras 6, Daniel Szymkiewicz 4, Mateusz Kostrzewski 0, Nemanja Jaramaz 0.