I liga. Wysokie zwycięstwo i trzecie miejsce STK Czarnych Słupsk. Rawlplug Sokół Łańcut poza podium

Koszykarze STK Czarnych po raz drugi pokonali Rawlplug Sokół Łańcut. Zwycięstwo 82:65 odniesione na parkiecie rywala zapewniło drużynie ze Słupska trzecie miejsce w I lidze.

Patryk Neumann
zespół STK Czarnych Słupsk Materiały prasowe / Na zdjęciu: zespół STK Czarnych Słupsk
STK Czarni Słupsk przyjechali do Łańcuta z niewielką zaliczką (79:75 w pierwszym meczu). Rawlplug Sokół mógł szybko odrobić straty, ale tak się nie stało, bo gospodarze w rewanżu prowadzili najwyżej trzema punktami. Skuteczni Patryk Pełka i Adrian Kordalski sprawili, że to goście odjechali nawet na 16 punktów (34:18) w połowie drugiej kwarty.

Seria 9:0 dała gościom komfortową sytuację. Łańcucianie próbowali odrabiać straty, ale byli bardzo nieskuteczni. W pierwszej połowie trafili tylko 10/27 prób z gry i 7/12 rzutów wolnych. Do tego popełnili osiem strat przy sześciu rywali. Koszykarze prowadzeni przez Mantasa Cesnauskisa chętnie rzucali z dystansu, a co najważniejsze, była to ich skuteczna broń (8/16).

W drugiej połowie sytuacja nie zmieniła się. STK Czarni jeszcze powiększyli przewagę i zwyciężyli 82:65. Brązowym medalem w I lidze swoją karierę zakończył Łukasz Seweryn, który w Łańcucie rozegrał swój ostatni mecz (Czytaj więcej o decyzji koszykarza STK Czarnych Słupsk). Weteran spędził w sobotę na parkiecie ponad 18 minut. Zdobył cztery punkty, a w całym sezonie rzucił 292 "oczka".

STK Czarni wygrali w sobotę wszystkie kwarty. Trafili 14/29 prób za trzy punkty (przy 7/14 Rawlplug Sokoła). Popełnili też 10 strat (16 gospodarze). Goście mieli czterech liderów, którzy łącznie zdobyli 71 z 82 punktów. Patryk Pełka do 21 punktów (5/9 za trzy) dołożył dziewięć zbiórek i trzy asysty. Po 17 "oczek" uzyskali też Szymon Rduch i Wojciech Jakubiak, który pięciokrotnie trafił z dystansu i rozdał sześć asyst. Wspierał ich Adrian Kordalski - 16 punktów. W Rawlplug Sokole najlepszy był Maciej Klima - 14 punktów (6/7 z gry) i dziewięć zbiórek. Łańcucianie zakończyli jednak sezon na czwartym miejscu i z czterema porażkami z rzędu.

Rawlplug Sokół Łańcut - STK Czarni Słupsk 65:82 (18:25, 13:16, 18:22, 16:19)

Rawlplug Sokół: Klima 14, Karolak 10, Małgorzaciak 10, Zywert 10, Sewioł 9, Kulikowski 7, Szymański 5, Inglot 0.

STK Czarni: Pełka 21, Jakubiak 17, Rduch 17, Kordalski 16, Długosz 4, Seweryn 4, Wyszkowski 3, Cechniak 0, Sprengel 0, Wieczorek 0.