Mistrzostwa świata w koszykówce. Wenezuela pewnie ograła WKS, koncert Heisslera Guillenta

Wenezuela pokonała 87:71 Wybrzeże Kości Słoniowej i pozostaje w walce o awans do najlepszej "16" mistrzostw świata koszykarzy w Chinach. Kapitalny mecz rozegrał Heissler Guillent.

Krzysztof Kaczmarczyk
Bryan Pamba PAP/EPA / Roman Pilipey / Na zdjęciu: Bryan Pamba
Fizyczność to nie wszystko - tak w skrócie można podsumować kolejny występ reprezentantów Wybrzeża Kości Słoniowej. Rywale z Wenezueli wielkiego meczu nie rozegrali, ale jednak wygrali pewnie.

Ekipa z Ameryki Południowej wygrała, bo w swoich szeregach miała doskonale dysponowanego Heisslera Guillenta. Jego 31 punktów i 7 asyst było nieocenione dla losów tego pojedynku.

Guillent od samego początku był niesamowicie skuteczny (17 "oczek" do przerwy). Wenezuela podobnie do meczu z Polską, rozpoczęła skutecznie na dystansie, a to dało nawet 11 punktów przewagi w pierwszej kwarcie.

Drugą kwartę Guillent rozpoczął od trzech celnych rzutów zza łuku i jego zespół zaczął odjeżdżać. Pomagali w tym Iworyjczycy, którzy pudłowali na potęgę i do szatni schodzili przegrywając już 32:49.

Rekordowo team z Ameryki Południowej prowadził różnicą 23 "oczek" (58:35). Podopieczni Fernando Duro w tym momencie zaczęli jednak grać nieco nonszalancko, co starali się wykorzystać rywale. Dużo energii, niezła skuteczność na w rzutach za trzy punkty (10/21 w całym meczu).

Koszykarsko Wenezuelczycy wyglądali jednak lepiej i nawet pomimo faktu, że WKS zszedł na 11 punktów, to faworyt odpowiedział i ostatecznie spokojnie dowiózł triumf do końcowej syreny.

W drugim poniedziałkowym meczu w grupie B Chiny zagrają z Polską. Początek meczu o godzinie 14:00.

Wenezuela - Wybrzeże Kości Słoniowej 87:71 (26:17, 23:15, 24:24, 14:15)

Wenezuela: Heissler Guillent 31, Jhornan Zamora 14, Miguel Ruiz 10, Nestor Colmenares 8, Jose Vargas 7, Pedro Chourio 5, Windi Graterol 4, Michael Carrera 3, Dwight Lewis 3, Gregory Vargas 2.

WKS: Charles Abouo 16, Deon Thompson 15, Tiegbe Bamba 13, Guy Landry Edi 11, Souleyman Diabate 6, Bryan Pamba 5, Mohamed Kone 2, Baru Adjehi 2, Vafessa Fofana 1, Frejus Zerbo 0.