EBL. Stal ambitna, ale nadal bez wygranej. MKS w końcówce był bezlitosny

MKS Dąbrowa Górnicza pokonał we własnej hali BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 88:82. Goście walczyli dzielnie, ale dąbrowianie mieli po prostu więcej atutów. Ważne rzuty trafiał Tavarius Shine, który ponownie był kluczowym graczem w końcówce.
Krzysztof Kaczmarczyk
Tavarius Shine Materiały prasowe / Mteriały prasowe / Dorota Murska / Na zdjęciu: Tavarius Shine

"Stalówka", która grała tak naprawdę szóstką zawodników w rotacji, długo trzymała się dzielnie - na finiszu MKS zadawał jednak bolesne ciosy. W końcu skuteczność odnalazł Dominic Artis, a wielkie rzuty trafiał Tavarius Shine.

Po "trójce" tego ostatniego dąbrowianie prowadzili w końcówce już 86:74. Ostatecznie miał 18 "oczek". Jedno więcej zapisał Artis, który jednak do połowy miał tylko 1/11 z gry.

MKS niby kontrolował mecz od początku i wyszedł nawet na prowadzenie 33:20, ale nagle dąbrowianie zaczęli rzucać z nieprzygotowanych pozycji i fatalnie wracali do obrony. Szarpnął Przemysław Żołnierewicz, a "Stalówka" pierwszą połowę zakończyła zrywem 10:2.

Po przerwie podopieczni Łukasza Majewskiego dołożyli rzuty z dystansu (przed przerwą 1/13 z dystansu) i spotkanie było cały czas na "styku". Wśród gospodarzy w końcu punktować zaczął jednak Artis, nie do zatrzymania był też Bryce Douvier.

Ostrowianie nie dawali jednak za wygraną, a indywidualne akcje Żołnierewicza, Pauliusa Dambrauskasa czy Daniela Szymkiewicza długo trzymały "Stalówkę" w kontakcie. W kluczowych momentach goście seryjnie pudłowali z linii rzutów wolnych, a po drugiej stronie najpierw ważne akcje wykończył Filip Put, potem Shine, a na finiszu o wszystko zadbał już Artis.

Stal pomimo porażki nie ma się czego wstydzić - widać, że ruchy kadrowe w drużynie mocno wpłynęły na "oczyszczenie". Szymkiewicz zdobył 25 "oczek", efektowny i energiczny Żołnierewicz dołożył 18, a Dambrauskas 17.

Fatalnie wypadł Nikola Jevtović, którego na prośbę trenera Majewskiego przywrócono do zespołu. Takimi występami, jak ten sobotni, raczej swoich pracodawców nie zachęci do pozostawienia go w składzie "na dłużej".

MKS Dąbrowa Górnicza - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 88:82 (16:14, 19:16, 24:23, 29:29)

MKS: Dominic Artis 19, Tavarius Shine 18, Filip Put 16, Bryce Douvier 14, Robert Johnson 10 (12 zb), Jakub Kobel 7, Evariste Shonganya 4, Iwan Wasyl 0, Konrad Dawdo 0, Radosław Chorab 0, Franciszek Bigaj 0.

BM Slam Stal: Daniel Szymkiewicz 25, Przemysław Żołnierewicz 18, Paulius Dambrauskas 17, Jakub Garbacz 8, Jarosław Mokros 6, Nikola Jevtović 6, Łukasz Wojciechowski 2, Szymon Ryżek 0, Dawid Rykowski 0, Michał Główka 0.