EBL. Astoria - Anwil. Nieprawdopodobny rzut Mateusza Zębskiego. Trafił do kosza z własnej połowy! (wideo)

Enea Astoria Bydgoszcz przegrała z Anwilem Włocławek 103:106, ale rzut Mateusza Zębskiego na długo pozostanie w pamięci kibiców. Zawodnik gospodarzy trafił do kosza z własnej połowy równo z syreną kończącą trzecią kwartę. To trzeba zobaczyć!

Karol Wasiek
rzut Mateusza Zębskiego YouTube / Energa Basket Liga / Na zdjęciu: rzut Mateusza Zębskiego
Takie rzuty rzadko mają miejsce na koszykarskich parkietach. Gdy ktoś w ten sposób trafi do kosza w NBA bądź Eurolidze, to nie tylko ląduje to na pierwszym miejscu w najlepszych zagraniach kolejki, ale przez kilka następnych dni taka akcja jest powtarzana w sieci.

Oby w przypadku Mateusza Zębskiego było podobnie. Koszykarz Enea Astorii Bydgoszcz zasłużył na duże gratulacje i wyróżnienie.

Co prawda bydgoszczanie przegrali na własnym boisku z Anwilem Włocławek 103:106, ale rzut Zębskiego na długo pozostanie w pamięci kibiców.

Gracz gospodarzy trafił do kosza z własnej połowy równo z syreną kończącą trzecią kwartę. To trzeba zobaczyć!

Zębski w całym spotkaniu zdobył 12 punktów. Do swojego dorobku dołożył osiem zbiórek. W ekipie Enea Astorii szalał Kris Clyburn, który uzyskał aż 26 "oczek". W Anwilu najlepiej pod względem punktowym wypadli Tony Wroten i Ricky Ledo - odpowiednio 21 i 27.

Czy rzut Mateusza Zębskiego będzie akcją sezonu?