EBL. Polpharma - Śląsk. Pech Kamila Łączyńskiego. Koszykarz stracił ząb

Kamil Łączyński wygraną w Starogardzie Gdańskim, okupił nietypowym urazem. Polski rozgrywający stracił "jedynkę", po tym jak otrzymał przypadkowy cios... od kolegi z drużyny Michała Gabińskiego.

Karol Wasiek
Kamil Łączyński Materiały prasowe / WKS Śląsk Wrocław / Na zdjęciu: Kamil Łączyński
Zespół Śląska Wrocław odniósł pierwszą wygraną na wyjeździe w Energa Basket Lidze. Podopieczni Andrzeja Adamka pokonali Polpharmę Starogard Gdański 99:82. Końcowy wynik nie odzwierciedla jednak tego, co działo się podczas zawodów.

Starogardzianie, którzy grali już pod wodzą nowego trenera (Marka Łukomskiego), jeszcze na początku trzeciej kwarty prowadzili różnicą... 10 punktów. Od tego stanu inicjatywę przejął Śląsk, który najpierw odrobił straty, a później sam budował przewagę.

Wszystko dzięki świetnej grze Devoe Josepha. Amerykanin niemal w pojedynkę wygrał ten mecz dla Śląska. W samej czwartej kwarcie uzyskał aż 17 oczek.

- Polpharma przygotowała kilka niespodzianek. Zaskoczyli nas. W drugiej połowie poukładaliśmy swoją grę i dobrze zareagowaliśmy na to, co prezentują gospodarze. Kluczowa dla losów spotkania była mocna i twarda defensywa - przekonuje trener Andrzej Adamek.

Swoją cegiełkę do zwycięstwa dołożył Kamil Łączyński. Reprezentant Polski zanotował pięć punktów i dziewięć asyst. Dla niego spotkanie zakończyło się jednak bardzo pechowo. Koszykarz w czwartej kwarcie stracił "jedynkę", po tym jak otrzymał przypadkowy cios... od kolegi z drużyny Michała Gabińskiego.

- Takie sytuacje w koszykówce się zdarzają. To twarda gra. Nie ma co narzekać. Postaram się szybko załatwić sprawę - uśmiecha się Łączyński.

Najlepszym polskim rozgrywającym w EBL jest...?