I liga. Miasto Szkła Krosno nie zdobyło Kłodzka. Dogrywki w Pruszkowie i Łowiczu

Koszykarze Miasta Szkła Krosno doznali czwartej porażki w sezonie. W 11. kolejce I ligi przegrali z Zetkamą Doral Nysa Kłodzko 79:82. Dogrywki rozstrzygały w Łowiczu i Pruszkowie, a niespodziankę w Łańcucie sprawiła Timeout Polonia.

Patryk Neumann
zawodnicy Miasta Szkła Krosno Materiały prasowe / Na zdjęciu: zawodnicy Miasta Szkła Krosno
Beniaminek potwierdził, że jest mocny u siebie. W Kłodzku wygrał do tej pory tylko Górnik Trans.eu Wałbrzych. Ta sztuka nie udała się Nawet trenerowi Marcinowi Radomskiemu, który kilka lat temu prowadził Zetkamę Doral Nysa. Jego Miasto Szkła w końcówce zniwelowało różnicę z 10 do jednego punktu, ale na więcej gospodarze nie pozwolili. W bardzo wyrównanym meczu gości pogrążyło aż 19 strat przy 10 przeciwnika. Dla Zetkamy Doral nysa 17 punktów zdobył Maksymilian Zagórski. Dla Miasta Szkła 21 punktów rzucił Marcin Dymała, który rozdał też siedem asyst. Większość tego dorobku (15 "oczek") uzyskał w pierwszej połowie.

Pierwszego zwycięstwa w Biofarmie Basket doczekał się trener Marcin Kloziński. Dla poznaniaków był to drugi wygrany w sezonie mecz. Gospodarze zwyciężyli z Pogonią Prudnik 87:80. W trzeciej kwarcie mieli już nawet 11 punktów przewagi, ale roztrwonili całą zaliczkę. Końcówka należała jednak do nich. Do gry po przerwie spowodowanej kontuzją powrócił Marcin Flieger i zdobył 21 punktów. Tyle samo rzucił najlepszy strzelec Pogoni, Wojciech Pisarczyk.

Wygrał też drugi zespół z Wielkopolski. Dla Timeout Polonii 1912 Leszno zwycięstwo 89:87 w Łańcucie było wyjazdowym przełamaniem. Ten mecz miał wiele zwrotów akcji. W pierwszej połowie 10 punktów przewagi stracili goście. Po zmianie stron od 14 punktów z rzędu zaczął Rawlplug Sokół. Ostatecznie jednak gospodarze doznali drugiej porażki z rzędu. Dla Timeout Polonii 20 punktów rzucił Kamil Chanas, a 18 "oczek" i 12 zbiórek uzyskał Hubert Pabian. Ekipie z Łańcuta zwycięstwa nie zapewniło nawet 27 punktów Piotra Wielocha.

Wysoka skuteczność i sporo strat. Księżak Łowicz wygrał z Energą Kotwicą Kołobrzeg 111:109. W czwartej kwarcie remis dał przyjezdnym Jakub Stanios. W dogrywce goście prowadzili 109:105, ale od tego czasu dwa punkty zdobył Piotr Robak, a cztery Mikołaj Stopierzyński, który zapewnił miejscowym szóste zwycięstwo w sezonie.

Energa Kotwica miała wielką trójkę. Jakub Dłoniak zdobył 28 punktów (7/7 za dwa, 2/8 za trzy i 8/9 z rzutów wolnych). Do tego rozdał pięć asyst. Nick Madray na parkiecie spędził 45 minut. Jego dorobek to 26 punktów (11/14 z gry) i 10 zbiórek. Jakub Stanios miał 22 punkty, po siedem zbiórek i asyst. Rozgrywający dopiero w ostatniej akcji opuścił parkiet za pięć przewinień. Skład Księżaka był jednak bardziej wyrównany, a do tego Mikołaj Grod zdobył 25 punktów (10/12 za dwa) i dołożył 11 zbiórek.

Drugi mecz z dogrywką nie był aż tak wyrównany. GKS Tychy zaczął w Pruszkowie od prowadzenia 34:18. Gospodarze jednak dzielnie gonili i to oni w czwartej kwarcie byli na prowadzeniu. Do remisu doprowadzali jednak Michał Jankowski i Patryk Kędel, a po dogrywce GKS wygrał 89:83. Elektrobud-Investment ZB miał sporo szans na linii rzutów wolnych, ale trafił tylko 20/37 prób. Siedem "trójek" trafił zdobywca 25 punktów, Mateusz Szczypiński. Double-double (16 punktów i 11 zbiórek) skompletował Mateusz Szwed, ale miał fatalną skuteczność. Dla gości sześć "trójek" trafił Jankowski, który rzucił 32 punkty, a po 18 "oczek" uzyskali Kędel i Marcin Woroniecki.

Wyniki sobotnich spotkań 11. kolejki I ligi:

Zetkama Doral Nysa Kłodzko - Miasto Szkła Krosno 82:79 (19:23, 21:15, 20:22, 22:19)

Zetkama Doral Nysa: Zagórski 17, Wojciechowski 14, Kutta 13, Tomczak 11, Nowicki 9, Madziar 8, Bartkowiak 6, Kowalski 2, Weiss 2.

Miasto Szkła: Dymała 21, Śpica 17, Czujkowski 10, Żmudzki 10, Kasiński 7, Oczkowicz 6, Ciesielski 2, Sadło 2, Smarzy 2, Ziółko 2, Walciszewski 0.

Biofarm Basket Poznań - Pogoń Prudnik 87:80 (22:22, 24:16, 20:28, 21:14)

Biofarm Basket: Marcin Flieger 21, Mateusz Bręk 13, Marek 12, Tomaszewski 12, Rutkowski 9, Fatz 8, Dawid Bręk 7, Struski 5, Fiszer 0, Smorawiński 0.

Pogoń: Pisarczyk 21, Sroka 17, Salamonik 13, Mordzak 12, Suliński 12, Mroczek-Truskowski 2, Nowakowski 2, Sanny 1, Patryk Garwol 0.

Rawlplug Sokół Łańcut - Timeout Polonia 1912 Leszno 87:89 (16:21, 27:22, 21:18, 23:28)

Rawlplug Sokół: Wieloch 27, Konopatzki 12, Karolak 11, Czerwonka 10, Kulikowski 9, Ciechociński 6, Klima 6, Szymański 6, Zaguła 0.

Timeout Polonia: Chanas 20, Pabian 18, Trubacz 16, Sanny 10, Krawczyk 9, Milczyński 7, Sirijatowicz 4, Samolak 3, Pruefer 2.

Elektrobud-Investment ZB Pruszków - GKS Tychy 83:89 (13:22, 20:21, 17:14, 29:22, d. 4:10)

Elektrobud-Investment ZB: Szczypiński 25, Szwed 16, Kierlewicz 15, Stawiak 12, Jankowski 9, Janik 6, Dalkowski 0, Nieporęcki 0.

GKS: Jankowski 32, Kędel 18, Woroniecki 18, Wrona 9, Zmarlak 5, Krakowczyk 3, Karpacz 2, Kulon 2, Karwat 0.

KS Księżak Łowicz - Energa Kotwica Kołobrzeg 111:109 (19:20, 26:24, 27:32, 27:23, d. 12:10)

Księżak: Grod 25, Stopierzyński 18, Robak 15, Ratajczak 14, Samsonowicz 14, Tradecki 10, Kobus 9, Czyż 6, Świderski 0.

Energa Kotwica: Dłoniak 28, Madray 26, Stanios 22, Bodych 17, Kruszczyński 12, Wróbel 4, Walda 0.