NBA. Pech młodej gwiazdy. Luka Doncić może pauzować nawet kilka tygodni

Luka Doncić może odpocząć od koszykówki nawet kilka tygodni. Minimalny okres przerwy słoweńskiego wirtuoza, to podobno 14 dni.

Patryk Pankowiak
Luka Doncić Getty Images / Jonathan Bachman / Na zdjęciu: Luka Doncić
Jak donosi portal EPSN, Luka Doncić może potrzebować nawet kilku tygodni, aby dojść do siebie po skręceniu prawej kostki, którego doznał w ostatnim meczu przeciwko Miami Heat. 20-latek już w drugiej minucie spotkania przy próbie wjazdu pod kosz nadepnął na stopę Kendricka Nunna. Słoweniec upadł na parkiet, a powtórki tej akcji dokładnie zobrazowały, co się stało.

Luka Doncić z grymasem bólu na twarzy, utykając udał się do szatni i nie był już zdolny kontynuować gry. Jego Dallas Mavericks walczyli ambitnie do samego końca, ale finalnie przegrali tamto spotkanie po dogrywce 118:122. Jeśli chodzi o zdrowie 20-latka, wyniki prześwietlenia nie pozostawiły wątpliwości. - Luka nie poleci z nami do Milwaukee, ma skręcony prawy staw skokowy - przekazał dziennikarzom trener Rick Carlisle.

- Doncić zostanie w Dallas i podda się leczeniu. Jak na razie musimy wstrzymać się z dalszymi osądami do środy - dodawał Carlisle. My jednak wiemy, że przerwa Słoweńca ma potrwać minimum 14 dni. Mówi się o kilku tygodniach, w zależności, jak przebiegnie proces rehabilitacji.

Nie zatrzymali go rywale, a kontuzje. Luka Doncić w 20 meczach z rzędu zdobywał średnio minimum 20 punktów, pięć zbiórek i pięć zbiórek. Passa zakończyła się w momencie feralnego skręcenia.

Pytanie, czy taka przerwa może wybić go z rytmu. 20-latek po pierwszej części sezonu wymieniany był jednym tchem wśród kandydatów do zdobycia nagrody MVP. Jego Dallas Mavericks z bilansem 17-8 są w czołówce Konferencji Zachodniej, a on sam zdobywał dotychczas 29,3 punktu, 9,6 zbiórki i 8,6 asysty. Jeszcze niedawno zaaplikował Detroit Pistons 41 "oczek" podczas meczu w Meksyku.

Teraz Dallas Mavericks czeka starcie z Milwaukee Bucks. Możemy tylko żałować, że nie zobaczymy na parkiecie w tym samym czasie dwóch kandydatów do nagrody MVP. Giannis Antetokounmpo będzie miał pole do popisu. Ale to także szansa dla innych zawodników Mavericks, aby się wykazać. - To będzie okazja dla wielu ludzi, żeby pograć z piłką i pokazać na co ich stać. Musimy być gotowi - zaznaczał doświadczony, 35-letni Jose Juan Barea.

Czy Luka Doncić po kontuzji wciąż będzie prezentować wysoki poziom?