EBL. Kosmiczne emocje w Ostrowie, Chase Simon bohaterem Anwilu Włocławek!

Kapitalne spotkanie w Ostrowie Wielkopolskim! Anwil Włocławek pokonał BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 98:96. Triumf mistrzom Polski zapewniła "trójka" Chase'a Simona na 5 sekund przed końcem.

Krzysztof Kaczmarczyk
Tony Wroten PAP / Tomasz Wojtasik / Na zdjęciu: Tony Wroten
Anwil w czwartej kwarcie robił dużo błędów. W końcówce stracił też Ricky'ego Ledo, a przy stanie 95:96 dwa rzuty wolne spudłował Tony Wroten.

Włocławianie jednak dobrze powalczyli na desce, a wznowienie piłki z autu zapewniło im zwycięstwo. Wroten dostrzegł w narożniku Chase'a Simona, a ten z zimną krwią trafił zza łuku.

Simon ostatecznie uzbierał 19 "oczek". Ledo, który meczu nie dokończył z powodu dwóch przewinień niesportowych, miał 7/10 zza łuku, a Wroten rozdał aż 18 asyst!

Ligowe spotkanie w niczym nie przypominało tego sprzed sezonu, gdzie stawką był Superpuchar - wtedy Anwil "rozjechał" BM Slam Stal. W sobotę też jednak nic nie zapowiadało tak dramatycznej końcówki.

Siedem minut przed końcem "Rottweilery" prowadziły 82:67, ale ambitna "Stalówka" ruszyła w pogoń - zaliczyła serię dwunastu punktów z rzędu i w hali zawrzało. Sytuację ratował Ledo, który szybko trafił trzykrotnie zza łuku, ale po chwili powędrował do szatni.

Po jego drugim faulu niesportowym gospodarze przegrywali już tylko 94:95, a gdy po chwili dwa rzuty wolne wykorzystał Nikola Jevtović to BM Slam Stal miała "oczko" przewagi.

Anwil miał duże problemy ze wznowieniem akcji, ale pomógł nieco Paulius Dambrauskas, który popełnił faul na Wrotenie. Gwiazdor mistrzów Polski na linii rzutów wolnych ciśnienia jednak nie wytrzymał, w przeciwieństwie do swojego kolegi Simona, który chwilę później oddał decydujący rzut.

To kolejny przypadek, w którym ekipa Igora Milicicia fatalnie gra w końcowych minutach meczu. Tym razem udało się jednak uratować. Stal zagrała z wielką energią i pokazała ogromny charakter. Była o sekundy od wielkiego triumfu.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Anwil Włocławek 96:98 (28:27, 18:23, 21:29, 29:19)

BM Slam Stal: Paulius Dambrauskas 20, Nikola Jevtović 17, Jarosław Mokros 16, Przemysław Żołnierewicz 15, Filip Dylewicz 8, Łukasz Wiśniewski 7, Daniel Szymkiewicz 6, Jakub Garbacz 5, Jay Threatt 2.

Anwil: Ricky Ledo 26, Chase Simon 19, Szymon Szewczyk 11, Shawn Jones 10, Rolands Freimanis 10, Tony Wroten 9 (18 as), Krzysztof Sulima 7, Michał Sokołowski 2, Chris Dowe 2, Jakub Karolak 2.