EBL. Bezcenna wygrana WKS Śląska Wrocław. Danny Gibson w końcu o sobie przypomniał

WKS Śląsk Wrocław, pomimo braku chorego Mathieu Wojciechowskiego, odniósł niezwykle ważne zwycięstwo w 14. kolejce EBL. Podopieczni Olivera Vidina pokonali u siebie Enea Astorię, a do zwycięstwa poprowadził ich duet Michael Humphrey-Danny Gibson.
Dawid Siemieniecki
koszykarze Śląska Wrocław WP SportoweFakty / Rafał Sobierański / Na zdjęciu: koszykarze Śląska Wrocław

Duet Michael Humphrey-Danny Gibson poprowadził WKS Śląsk Wrocław do cennej wygranej nad Enea Astorią. Pierwszy zdobył 24 punkty, do których dorzucił 7 zbiórek i 3 bloki. Drugi z kolei do 20 "oczek" dodał 8 asyst. Co jednak najważniejsze, obaj udowodnili, że mogą być w następnych meczach naprawdę kluczowymi zawodnikami w talii trenera Olivera Vidina.

Warto też dodać, że wrocławianie przystępowali do spotkania z Enea Astorią w sporym osłabieniu. Przeciwko beniaminkowi z Bydgoszczy - z powodu choroby - nie mógł bowiem wystąpić ich lider, czyli Mathieu Wojciechowski. Było to widoczne szczególnie po atakowanej stronie parkietu, gdzie w pierwszej połowie gospodarzom brakowało energii, którą zawsze dostarcza 27-letni skrzydłowy.

Zawodnicy Artura Gronka nie potrafili jednak w stu procentach wykorzystać braku najlepszego gracza w szeregach rywali. Bydgoszczanie grali zrywami. Były momenty, gdy łapali odpowiedni rytm gry, ale Śląsk bardzo szybko niwelował stratę. Do przerwy goście prowadzili jednak pięcioma "oczkami", dzięki dobrej końcówce pierwszej połowy w wykonaniu Adama Kempy.

EBL. Niespodzianka w Ostrowie Wielkopolskim. Polskiemu Cukrowi zabrakło argumentów przeciwko Stali >>

Po zmianie stron kibice wreszcie otrzymali dawkę dobrej gry w ataku. Kapitalnie wśród miejscowych poczynał sobie w głównej mierze Michael Humphrey, który zdobył w trzeciej kwarcie 11 "oczek". Świetnie wspierał go Michał Gabiński, autor trzech celnych rzutów zza łuku w tej części gry. Dość powiedzieć, że to właśnie ten elementy był główną bronią wrocławian, którzy w trakcie trzecich 10 minut gry trafili aż 8 "trójek", dzięki czemu doprowadzili do remisu - po 70.

To spowodowało, że przed ostatnią kwartą pojedynek zaczął się jakby od nowa. Początkowo przewagę ponownie osiągnęli goście z Bydgoszczy, ale zawodnicy Vidina, grając zawzięcie, nie dawali za wygraną i wracali do gry. Sygnał do ataku gospodarzom dał przede wszystkim rozgrywający w końcu bardzo dobry mecz - Danny Gibson, po którego celnej trójce Śląsk prowadził 86:84. Ten sam zawodnik rzutami wolnymi podwyższył wynik na 88:85, ale w odpowiedzi A.J. Walton doprowadził do remisu. Ostatnie słowo należało jednak do Aleksandra Dziewy, który ustalił wynik na 90:88.

WKS Śląsk Wrocław Enea Astoria Bydgoszcz 90:88 (15:16, 19:23, 36:31, 20:18)

WKS Śląsk: Humphrey 24, Gibson 20 (4x3), Gabiński 12 (4), Joseph 9, Łączyński 9, Dorn 7, Dziewa 6, Chrabascz 3.

Enea Astoria: Kemp 16 (10 zb.), Chyliński 15 (4x3), Michał Nowakowski 10, Clyburn 9, Zębski 9, Aleksandrowicz 7, Walton 7, Frąckiewicz 6, Marcin Nowakowski 5, Szyttenholm 4.