Euroliga. Słaby mecz Mateusza Ponitki, minimalna porażka Zenitu

Mateusz Ponitka rozegrał jeden ze słabszych meczów w Eurolidze w tym sezonie, a jego Zenit Sankt Petersburg przegrał na wyjeździe z AX Armani Exchange Mediolan (72:73).

Piotr Szarwark
Mateusz Ponitka WP SportoweFakty / Artur Lawrenc / Na zdjęciu: Mateusz Ponitka
Niemal do ostatnich sekund rozstrzygały się losy pojedynku między AX Armani Exchange Olimpia Mediolan a Zenitem Sankt Petersburg. To jednak zespół z Włoch zachował więcej zimnej krwi w końcówce i przed własną publicznością minimalnie pokonał Zenit (73:72).

23 minuty na parkiecie spędził Mateusz Ponitka, ale nie był to jego dzień. Polak w tym czasie zdobył dwa punkty (trafił 1 z 4 rzutów za dwa), miał pięć zbiórek, dwie asysty, ale i dwie straty. W jego ekipie brylował natomiast znany z parkietów NBA Gustavo Ayon - autor 15 punktów i siedmiu zbiórek.

Rozgrywki sezonu zasadniczego w Eurolidze dobiegły do półmetka i Zenit nie ma powodów do optymizmu. Drużyna, w której na co dzień występuje Ponitka, zamyka tabelę rozgrywek z bilansem 4-13. Na czele znajdują się Anadolu Efes Stambuł oraz Real Madryt (obie drużyny z bilansem 14-3.

10 stycznia rozpocznie się runda rewanżowa w rozgrywkach. Zenit i Mateusz Ponitka w pierwszym meczu zmierzą się na wyjeździe z Chimkami Moskwa.

AX Armani Exchange Olimpia Mediolan - Zenit Sankt Petersburg 73:72 (19:17, 22:24, 14:15, 18:16)

Czy Mateusz Ponitka jest aktualnie najlepszym polskim koszykarzem?