EBL. Sam Adrian Bogucki to za mało. BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski lepsza od HydroTrucku Radom

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski pokonała we własnej hali HydroTruck Radom 59:51. Gościom nie pomógł kapitalny występ Adriana Boguckiego, a spotkanie poprzedziły 24 sekundy ciszy.
Krzysztof Kaczmarczyk
Jarosław Mokros PAP / Tomasz Wojtasik / Na zdjęciu: Jarosław Mokros

21 punktów (10/12 z gry) i 14 zbiórek zaliczył Adrian Bogucki. To właśnie środkowy radomian dał im nadzieję, że w Ostrowie można wygrać. Bez wsparcia jednak nie szło tego dokonać.

Zaczęło się od bieganiny i fatalnej skuteczności HydroTrucku. "Stalówka" to wykorzystała i swobodnie budowała przewagę - po "trójce" Jakuba Garbacza równo z syreną kończącą pierwszą kwartę było 20:9.

Przed przerwą HydroTruck miał tylko Boguckiego, który na przerwę schodził już z double-double (10 punktów i 10 zbiórek). Młody Polak zatrzymał obu centrów BM Slam Stali, ale żeby gonić rywala w końcu trzeba było zacząć trafiać.

To nastało po przerwie - w trzeciej kwarcie role zupełnie się odwróciły. Z dystansu zaczął trafiać Carl Lindbom, pod koszem nadal nic z rywali nie robił sobie Bogucki i na decydującą część to HydroTruck wychodził prowadząc!

W połowie kluczowej części podopieczni Roberta Witki prowadzili 51:49. W tym momencie jednak zupełnie stanęli - ostatnie sześć minut przegrali 0:10, a najważniejsze rzeczy na finiszu robił Daniel Szymkiewicz włączając w to kluczową "trójkę".

Radomianom w końcówce zabrakło cierpliwości i... Roda Camphora. Amerykański snajper HydroTrucku próbował się przełamać i popełniał fatalne decyzje. W całym meczu miał fatalne 0/11 z gry.

Całe spotkanie w Ostrowie rozpoczęło się od uczczenia pamięci tragicznie zmarłego Kobego Bryanta. Wszyscy na hali 24 sekundami ciszy oddali mu hołd.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - HydroTruck Radom 59:51 (20:9, 14:12, 9:24, 16:6)

BM Slam Stal: Jay Threatt 11, Daniel Szymkiewicz 10, Jarosław Mokros 9, Nikola Jevtović 7, Jakub Garbacz 6, Przemysław Żołnierewicz 5, Filip Dylewicz 5, Darnell Jackson 4, Paulius Dambrauskas 2.

HydroTruck: Adrian Bogucki 23 (14 zb), Obie Trotter 12, Carl Lindbom 11, Marcin Piechowicz 4, Wojciech Wątroba 3, Rod Camphor 0 (10 as), Artur Mielczarek 0, Filip Zegzuła 0.