EBL. Pogrom w czwartej kwarcie! Start Lublin wyraźnie pokonał Kinga Szczecin

Start Lublin odniósł już 14. zwycięstwo w Energa Basket Lidze! Podopieczni Davida Dedka w sobotę obronili własny parkiet przed Kingiem Szczecin.

Patryk Pankowiak
Brynton Lemar WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Brynton Lemar
Start znów to zrobił! Drużyna z Lublina w czwartej kwarcie rozniosła rywali ze Szczecina i triumfowała po raz trzeci z rzędu, a już czternasty w sezonie. Podopieczni Davida Dedka ze świetnym bilansem 14-5 są w ścisłej czołówce Energa Basket Ligi.

King wygrał pierwszą kwartę, ale do przerwy to Start Lublin prowadził pięcioma punktami (44:39). Jeszcze po trzech kwartach wszystko było otwarte, bo obie drużyny dzieliło dziewięć "oczek" (63:54), ale przewaga gospodarzy zaczęła się klarować. Ich dominację potwierdziła czwarta kwarta.

To była kapitalna odsłona w wykonaniu Startu. Ostatnie 10 minut zakończyło się wynikiem 25:11, a całe spotkanie 88:65. Brynton Lemar był nie do zatrzymania, Amerykanin rzucił aż 25 punktów i zanotował sześć zbiórek.

Tweety Carter zaaplikował rywalom 19 "oczek", a 13 punktów i osiem zbiórek dodał Kacper Borowski. Lider Startu, Martins Laksa nie oddał ani jednego celnego rzutu i nie zdobył nawet punktu, ale to nie miało żadnego znaczenia. Gospodarze pokazali zespołowość i przy niemocy Laksy, świetnie prezentowali się inni zawodnicy.

King Szczecin czeka na wzmocnienie w postaci nowego gracza, Isaiaha Briscoe'a. Wcześniej przegrał jednak drugi z rzędu, a dziesiąty mecz w sezonie. Goście trafili tylko 25 na 61 oddanych rzutów z gry i 9 na 29 za trzy. Zebrali ponadto zaledwie 26 piłek przy 42 zbiórkach Startu. Cleveland Melvin i Dustin Ware rzucili wspólnie 33 punkty i była to blisko połowa dorobku całej drużyny.

Wynik:

Start Lublin - King Szczecin 88:65 (14:17, 30:22, 19:15, 25:11)

Start: Lemar 25, Carter 19, Borowski 13, Dziemba 12, Szymański 8, Jeszke 6, Obarek 3, Taylor 2, Grochowski 0, Pelczar 0, Jarecki 0, Laksa 0.

King: Melvin 17, Ware 16, Wilczek 9, Kikowski 6, Davis 5, McCauley 5, Łapeta 3, Kobel 2, Bartosz 2, Kucharek 0.