VTB. Kapitalne widowisko w Zielonej Górze. Stelmet Enea BC przegrał po dogrywce

Koszykarze Stelmetu Enea BC Zielona Góra przegrali po dogrywce z BK Niżny Nowogród. Do rozstrzygnięcia meczu potrzebna była dogrywka - goście wygrali ostatecznie 108:103. Zielonogórzanom nie pomogło 29 punktów Joe Thomassona.

Krzysztof Kaczmarczyk
Joe Thomasson WP SportoweFakty / Artur Lawrenc / Na zdjęciu: Joe Thomasson
Podopieczni Żana Tabaka byli bardzo blisko wygranej w regulaminowym czasie gry. Po skutecznych rzutach wolnych Ivicy Radicia Stelmet Enea BC prowadził 89:86.

Goście mieli jednak swoje sekundy do wykorzystania. Akcję "z deski" skutecznie wykorzystał Pavel Antipov, chociaż to chyba nie on miał oddawać kluczowy rzut.

Piłka powędrowała najpierw na skrzydło do Ivana Strebkova. Ten został bardzo dobrze podwojony, ale zdołał wypatrzeć "otwartego" Antipova, a ten celną "trójką" doprowadził do dogrywki.

Dodatkowe pięć minut należały do doskonale znanego z gry w EBL Brandona Browna, który m.in. trafił dwukrotnie z dystansu i łącznie w tej części gry zanotował aż 12 "oczek".

BK Niżny ostatecznie wygrał 108:103, a Brown zaliczył finalnie 20 punktów i 9 asyst. 18 "oczek" i 17 zbiórek dołożył z kolei Terrell Parks. Najskuteczniejszy w szeregach gości była natomiast Artrem Komolov, który "z ławki" uzbierał 23 punkty trafiając sześć razy z dystansu.

Stelmet Enea BC po raz kolejny musiał sobie radzić bez Drew Gordona, który udał się do ojczyzny na szczegółowe badania. Pod jego nieobecność 29 "oczek" uzyskał Joe Thomasson, co było jego najlepszym występem w lidze VTB.

Szkoda meczu, bo wygrana pozwoliłaby zrobić kolejny duży krok w kierunku fazy play-off, w której zagra osiem najlepszych drużyn rundy zasadniczej.

Stelmet Enea BC Zielona Góra - BK Niżny Nowogród 103:108 (25:20, 22:24, 21:21, 21:24, d. 14:19)

Stelmet Enea BC: Joe Thomasson 29, Jarosław Zyskowski 19, George King 18, Ivica Radić 14, Tony Meier 10, Ludvig Hakanson 9, Marcel Ponitka 2, Przemysław Zamojski 2, Łukasz Koszarek 0, Mikołaj Witliński 0.

BK Niżny: Artem Komolov 23, Brandon Brown 20, Terell Parks 18 (17 zb), Pavel Antipov 16, Anton Astapkovich 14, Ivan Strebkov 10, Evgeniii Baburin 5, Darral Willis 2, Aleksandr Gankevich 0.