VTB. Stelmet Enea BC wrócił na zwycięską ścieżkę, Avtodor pokonany po raz drugi!

Wpadka z Enea Astroią Bydgoszcz poszła w niepamięć. Stelmet Enea BC Zielona Góra wygrał w VTB z Avtodorem Saratow 98:91 i pozostaje w walce o udział w fazie play-off.

Krzysztof Kaczmarczyk
na zdjęciu: koszykarze Stelmetu Enea BC Zielona Góra WP SportoweFakty / na zdjęciu: koszykarze Stelmetu Enea BC Zielona Góra
Kolejny ofensywny mecz w Zielonej Górze - tym razem z happy endem dla Stelmetu Enea BC.

Podopieczni Żana Tabaka otarli się o "setkę", wykorzystali 13 z 23 rzutów z dystansu i pomimo braku Drew Gordona nie dali zdominować się pod tablicami.

Tam w niedzielę doskonale czuł się Ivica Radić, który do 15 "oczek" dołożył 13 zbiórek. Coraz więcej znaczy dla drużyny również George King, który w 17 minut uzbierał 18 punktów.

Marząc o grze w fazie play-off Stelmet nie mógł sobie pozwolić na porażkę w starciu z ostatnim w tabeli Avtodorem. Zielonogórzanie dopięli swego, ale łatwo nie było - rywal, który w ostatnim czasie dokonał zmiany trenera i zatrudnił Donaldasa Kairysa - mocno się postawił.

Fani w hali CRS niemal tradycyjnie zobaczyli ofensywną koszykówkę - po pierwszej połowie goście prowadzili 50:49, a wynik ustalił doskonale znany w Zielonej Górze Markel Starks.

Kluczowa dla losów pojedynku była jednak kwarta numer trzy. W niej w końcu funkcjonować zaczęła defensywa zielonogórzan, a w ataku nie do zatrzymania był King, który w tej tylko części zdobył 13 "oczek".

Defensywa poparta bardzo dobrą skutecznością na dystansie sprawiło, że Stelmet Enea BC prowadził nawet 78:66. Goście nie dawali jednak za wygraną i doprowadzili do nerwowej końcówki, bowiem w czwartej kwarcie przegrywali już tylko 83:85.

Podopieczni Tabaka zdołali jednak wyjść z opresji. Ważną akcję wykończył Ludvig Hakanson, a w końcówce sprawę załatwili Jarosław Zyskowski i Joe Thomasson. Stelmet wygrał po raz siódmy w sezonie i nadal jest poważnym kandydatem do miejsca w ósemce.

Stelmet Enea BC Zielona Góra - Avtodor Saratow 98:91 (28:22, 21:28, 29:18, 20:23)

Stelmet Enea BC: Joe Thomasson 19, George King 18, Ludvig Hakanson 16, Ivica Radić 15 (13 zb), Tony Meier 12, Jarosław Zyskowski 9, Łukasz Koszarek 5, Marcel Ponitka 4, Mikołaj Witliński 0, Przemysław Zamojski 0.

Avtodor: Mouhammadou Jaiteh 18, Ryan Boatright 16, Orlando Johnson 15, Isaiah Hicks 11, Nikita Mikhailovskii 10, Alexey Babushkin 10, Markel Starks 8, Michael Umeh 3, Aleksandr Petenev 0.