NBA. Nuggets wciąż walczą! Odrobili straty i pokonali Clippers, jest 3-2 w półfinale Zachodu

Los Angeles Clippers wciąż prowadzą z Denver Nuggets, ale już tylko 3-2. Gracze z Denver pokazali wielkie serce do gry, odrobili straty w drugiej połowie i w piątym meczu półfinału Zachodu pokonali faworyzowanych rywali 111:105.

Patryk Pankowiak
Jamal Murray (z prawej) oraz Patrick Beverley PAP/EPA / ERIK S. LESSER / Na zdjęciu: Jamal Murray (z prawej) oraz Patrick Beverley
Denver Nuggets nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Kiedy wszyscy myśleli już, że to ich ostatni występ w ośrodku ESPN Wide World of Sports na Florydzie, oni wspięli się na wyżyny w drugiej połowie, odrobili 16 punktów straty i pokonali Los Angeles Clippers 111:105.

34-letni weteran, Paul Millsap 14 ze swoich 17 punktów zdobył w trzeciej kwarcie, Jamal Murray i Nikola Jokić trafiali z dystansu jak natchnieni w czwartej odsłonie, a celny rzut Michaela Portera na niewiele ponad minutę przed końcem meczu dał Nuggets prowadzenie 105:100 i zapewnił końcowy sukces.

Drużyna z Kolorado wygrała czwartą kwartę 38:25. W pewnym momencie od stanu 83:88 doprowadziła do wyniku 102:94. - Wszyscy wciąż nas skreślają. To jest coś, co lubimy i co nas nakręca - powiedział trener Nuggets, Mike Malone.

Serb Nikola Jokić zdobył 22 punkty, 14 zbiórek i pięć asyst, a Jamal Murray miał 26 "oczek", osiem zebranych piłek i siedem kluczowych podań. Michael Porter Jr. trafił w całym spotkaniu jeden, jedyny rzut z gry. Ale to właśnie ta "trójka" była kluczowa.

- Grali tak, jakby cały sezon był na szali. Mieli takie podejście - komentował Paul George, rzucający obrońca Clippers. - Grali twardo, byli wszędzie. Trafili rzuty, których potrzebowali - dodawał.

Kawhi Leonard rzucił 36 punktów dla drużyny z Kalifornii. George miał 26 "oczek", ale Clippers zabrakło w piątek udziału pozostałych zawodników. Lou Williams trafił tylko 2 na 10 oddanych prób z pola i zdobył zaledwie cztery punkty.

Dla Nuggets było to czwarte spotkanie w tych play-offach, w którym jeśliby przegrali, skończyliby sezon. Wcześniej odwrócili losy rywalizacji z Utah Jazz i od stanu 1-3 w serii doprowadzili do wyniku 4-3.

W półfinale Konferencji Zachodniej Clippers cały czas prowadzą, ale już tylko 3-2. Szósty mecz rywalizacji odbędzie się w niedzielę, a początek zaplanowano na godz. 19:00 polskiego czasu.