EBL. Start Lublin lepszy od Kinga Szczecin, próba generalna przed Ligą Mistrzów zaliczona

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Wojtek Jargiło / Na zdjęciu: Jakub Schenk (z lewej)
PAP / Wojtek Jargiło / Na zdjęciu: Jakub Schenk (z lewej)

Pszczółka Start Lublin z siódmym triumfem w sezonie. Podopieczni Davida Dedka pokonali we własnej hali King Szczecin 85:75. Goście mecz kończyli bez Jakuba Schenka, który wyleciał z boiska po dwóch faulach technicznych.

To nie był wielki mecz Startu. 24 popełnione straty nie przeszkodziły jednak w odniesieniu zwycięstwa. King na finiszu miał swoje szansy, ale ich nie wykorzystał.

Spotkanie jeszcze dobrze się nie zaczęło, a lublinianie już musieli odrabiać dziesięć punktów straty - King całą pierwszą kwartę prowadził pewnie.

Gospodarze na właściwe sobie obroty weszli dopiero w drugiej. Solidne minuty rozgrywał Lester Medford, a pod kosz dobrze wprowadził się do gry Josh Sharma. Efekt był taki, że po "trójce" Sherrona Dorsey-Walkera lublinianie wychodzili na drugą połowę prowadząc.

Po zmianie stron Start długo jednak nie był w stanie pójść za ciosem i odskoczyć. Udało się dopiero w decydującej części, gdy po dziewięciu punktach z rzędu było 67:56. King nie dał jednak za wygraną, trzymał kontakt i zmniejszył straty do sześciu "oczek".

W kluczowym momencie pogoni dwa rzuty wolne przestrzelił jednak Mateusz Bartosz. Po chwili nie wykorzystał też otwartej pozycji na dystansie i gospodarze mogli świętować kolejny triumf w Energa Basket Lidze.

Pięciu zawodników Startu zaliczyło 12 i więcej punktów. 18 uzbierał Sharma, który grał efektywnie i efektownie. Do gry po urazie z Gliwic wrócił Kamil Łączyński, a kolejny niezły występ zaliczył Medford co przed Basketball Champions League musi cieszyć trenera Davida Dedka.

W składzie Kinga pojawił się z kolei Tre Bussey, ale trener Łukasz Biela nie dał mu w debiucie za dużo pograć - na parkiecie spędził zaledwie cztery minuty. Od połowy czwartej kwarty szczecinianie musieli sobie też radzić bez Jakuba Schenka, który po drugim faulu technicznym przedwcześnie musiał udać się do szatni.

Pszczółka Start Lublin - King Szczecin 85:75 (17:24, 28:18, 16:14, 24:19)

Start: Josh Sharma 18, Martins Laksa 16, Sherron Dorsey-Walker 15, Lester Medford 13, Armani Moore 12, Kacper Borowski 7, Kamil Łączyński 5, Mateusz Dziemba 0, Roman Szymański 0, Damian Jeszke 0, Bartłomiej Pelczar 0.

King: Mateusz Zębski 19, Jakub Schenk 15, Thomas Davis 12, Cleveland Melvin 11, Michael Fakuade 8, Dominik Wilczek 7, Adam Łapeta 2, Jakub Kobel 1, Mateusz Bartosz 0, Tre Bussey 0.