Suzuki I liga. Ofensywne widowisko w Tychach. Świetny początek sezonu GKS-u

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Michał Giel / Na zdjęciu: GKS Tychy
Materiały prasowe / Michał Giel / Na zdjęciu: GKS Tychy

Podopieczni Tomasza Jagiełki odnieśli kolejną wygraną w rozgrywkach Suzuki I ligi. Tym razem GKS z kwitkiem odprawił Deckę Pelplin, choć końcowy sukces nie przyszedł mu wcale łatwo. Tyszanie ostatecznie triumfowali 99:92.

Świetne ofensywne widowisko w Tychach. GKS, który rozpoczął sezon od trzech kolejnych triumfów, miał sporą chrapkę na kolejne zwycięstwo. Z kolei Decka Pelplin, po ubiegłotygodniowej, dość niespodziewanej wygranej nad Sokołem Łańcut, zamierzała pójść za ciosem. I gdyby nie nieco przespana trzecia kwarta, drużyna Bartosza Sarzało była bardzo bliska zrealizowania swojego celu.

W Tychach zespół z Kociewia zmuszony był radzić sobie bez m.in. Marcina Dutkiewicza czy Bartłomieja Pietrasa, co na pewno nie ułatwiało mu zadania. Mimo to goście podjęli rękawice i poszli z gospodarzami na otwartą wymianę ciosów. Efekt tego był taki, że po dziesięciu minutach meczu na tablicy wyników było 32:31. W drugiej kwarcie obraz gry nie uległ zmianie, ale za to stało się to po przewie.

Decka dobrze zaczęła trzecie 10 minut meczu, ale wtedy sprawy w swoje ręce wzięli Filip Stryjewski i Kacper Mąkowski, którzy w ostatecznym rozrachunku poprowadzili GKS do wygranej. Pierwszy z wymienionych zagrał świetne spotkanie. Choć miał pewne problemy ze skutecznością, nadrobił to aż 14-oma asystami. Z kolei po raz kolejny udowodnił, że jego sprowadzenie do ekipy było strzałem w dziesiątkę.

W ostatniej kwarcie Decka starała się w dalszym ciągu walczyć o końcowy triumf. Zdołała zbliżyć się do gospodarzy nawet na sześć "oczek", ale na więcej nie było jej już stać. Widać było wąską rotację, która uniemożliwiła jej skuteczną walkę o zwycięstwo. Swoje w dalszym ciągu robił też Mąkowski, który nie pozwolił, aby jego ekipie przydarzyło się coś złego i tym samym kolejny komplet punktów pozostał w Tychach.

Wynik niedzielnego spotkania 6. kolejki Suzuki 1LM: GKS Tychy - Decka Pelplin 99:92 (32:31, 20:17, 23:13, 24:31) GKS:

Mąkowski 20, Wrona 18, Kędel 14, Stryjewski 13 (14 as.), Śpica 11, Grochowski 8, Woroniecki 7, Karpacz 4, Trubacz 4.

Decka: Madray 30, Sączewski 18, Paweł Dzierżak 16, Komenda 14, Wojciech Dzierżak 9, Kamiński 5, Gonzalez 0, Góralczyk 0.