EBL. Męczarnie Polskiego Cukru, osłabione GTK dzielnie walczyło w Toruniu

Polski Cukier Toruń nie zachwycił, ale GTK Gliwice i tak nie były w stanie sprawić sensacji. "Twarde Pierniki" wygrały 78:65, a kluczową postacią dla zwycięzców okazał się Obie Trotter.

Krzysztof Kaczmarczyk
Obie Trotter WP SportoweFakty / Jacek Wojciechowski / Na zdjęciu: Obie Trotter
Zwycięstwo "Twardych Pierników" rodziło się w bólach. Osłabione GTK walczyło dzielnie, ale na finiszu zabrakło jakości - to torunianie wykończyli kluczowe dla losów pojedynku akcje.

Bez dwóch zdań "ojcem sukcesu" torunian był Obie Trotter, autor 19 punktów i 7 zbiórek. Gospodarze, którzy do tej pory zdobywali we własnej średnio hali 99 punktów na mecz, w piątek nie byli w stanie odnaleźć skuteczności i recepty na defensywę GTK.

Doświadczony rozgrywający zaczął od dwóch "trójek" i na tym ofensywne popisy torunian w pierwszej połowie się skończyły. Kolejne straty i pudła sprawiły, że GTK po swoim pierwszym skutecznym rzucie zza łuku (przy 12 próbie) prowadziło 23:16.

"Twarde Pierniki" niezły rytm złapały dopiero po przerwie, a po trójce Aarona Cela prowadzili nawet 56:47. GTK zaliczyło jednak serię 13:0 i w Toruniu zrobiło się gorąco. Gospodarze na finiszu zdołali się jednak pozbierać, a mecz zamknęli serią 22:5.

Polski Cukier wygrał, ale zagrał znacznie poniżej oczekiwań. Fatalna pierwsza połowa długo odbijała się czkawką - przed przerwą torunianie zdobyli zaledwie 31 "oczek". Na swoje szczęście w kluczowych momentach zdołali się pozbierać - ważne rzuty trafili Trotter czy Donovan Jackson, a pod obręczami wszystko czyścił Damian Kulig (16 punktów i 13 zbiórek).

GTK walczyło dzielnie, a trenerowi Matthiasowi Zollnerowi swoją przydatność do zespołu potwierdził Łukasz Diduszko. Skreślany przez niemieckiego szkoleniowca silny skrzydłowy uzbierał 16 "oczek" i 7 zbiórek. Trafił m.in. 3 z 6 rzutów zza łuku.

Polski Cukier Toruń - GTK Gliwice 78:65 (12:12, 19:25, 22:10, 25:18)

Polski Cukier: Obie Trotter 19, Damian Kulig 16 (13 zb), Donovan Jackson 13, Aaron Cel 12, Keyshawn Woods 9, Bartosz Diduszko 7, Carlton Bragg 2, Marcin Wieluński 0, Aleksander Perka 0, Michał Samsonowicz 0.

GTK: Łukasz Diduszko 16, Josh Perkins 12, Szymon Szewczyk 11, Shannon Bogues 8, Terry Henderson 7, Daniel Gołębiowski 7, Szymon Szymański 2, Aleksander Wiśniewski 0.