EBL. Enea Astoria ponownie zgłasza akces do ósemki. "Nie ma czasu na celebrację"

Enea Astoria we wtorkowym meczu z Legią udowodniła, że nadal bardzo zależy jej na awansie do fazy play-off. - Kolejny mecz już w piątek, więc nie ma czasu na celebrację - zaznacza trener Artur Gronek. Bydgoszczanie wygrali z ekipą z Warszawy 85:75.

Dawid Siemieniecki
Artur Gronek WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Artur Gronek
W zaległym meczu 19. kolejki Energa Basket Ligi zespół Enea Astorii Bydgoszcz pokonał warszawską Legię. Gospodarze spotkanie rozpoczęli wyjątkowo niemrawo i w podobny sposób je kończyli. Nie licząc jednak bardzo słabego wejścia w pojedynek oraz ostatniej kwarty, w której w poczynania czarno-czerwonych wdarło się wiele nerwowości, było to naprawdę przyzwoite starcie ich wykonaniu.

- Dzięki dobrej pracy sztabu, zawodnicy byli przygotowani do tego meczu zarówno taktycznie, jak i fizycznie - zaznaczył szkoleniowiec Enea Astorii, Artur Gronek. - Moi podopieczni zasłużyli na gratulację za grę w obronie w pierwszej połowie i trzeciej kwarcie. Taktyka trenera Wojciecha Kamińskiego popsuła nam sporo krwi, ale wytrzymaliśmy ostatnie fragmenty - dodał.

Po 30 minutach gry bydgoszczanie prowadzili 71:50 i wydawało się, że jest po wszystkim, ale Legia zdołała jeszcze mocno się zbliżyć, bowiem grając bardzo ambitnie i walecznie do końca, doprowadziła do wyniku 80:73. Enea Astoria wytrzymała jednak ten napór i poprzez punkty Michała Chylińskiego i Coreya Sandersa niejako postawiła kropkę nad i, wygrywając ostatecznie 85:75.

Gospodarze po raz kolejny zagrali zespołowo i skutecznie na dystansie. Przeciwko Polskiemu Cukrowi mieli 50-procentową skuteczność w rzutach z dystansu (14/28), zaś w starciu z Legią było to nieco ponad 46 proc. (12/26). Z kolei w trakcie trzech wcześniejszych porażek "Asta" ledwo przekraczała próg 20 procent.

- Ostatnie dwa mecze pokazały, że dobrze dzielimy się piłką i trafiamy za trzy przy dobrej skuteczności. Musimy się więc na tym skoncentrować, a kolejny mecz przed nami już w piątek, kiedy zagramy z drużyną z Radomia. Nie ma więc czasu na celebrację. Trzeba się dobrze przygotować i iść dalej - zakończył trener bydgoskiego klubu.

Enea Astoria ma za sobą już 21 spotkań, w których osiągnęła bilans 9-12. Faza play-off nadal wydaje się realna, ale margines błędu stale się zmniejsza. Po bardzo słabych starciach z GTK, Kingiem i MKS-em, pojedynki z Polskim Cukrem i Legią pokazały jednak, że bydgoszczanie nadal mogą być groźni.