NBA. Wall pokonał Westbrooka w starciu z podtekstami, trwa kapitalna seria Jazz

W nocy z wtorku na środę czasu polskiego w lidze NBA odbyły się trzy mecze. Jednym z nich było starcie Houston Rockets z Washington Wizards, czyli drużyn, które przed sezonem dokonały głośnej wymiany.

Patryk Pankowiak
John Wall Getty Images / Carmen Mandato / Na zdjęciu: John Wall
Russell Westbrook wzmocnił "Czarodziei", a John Wall trafił do Rockets. Teraz koszykarze po raz pierwszy starli się na parkiecie w swoich nowych zespołach. Każdy miał coś do udowodnienia, w czwartej kwarcie doszło między nimi nawet do wymiany ostrzejszych zdań, za którą zostali ukarani faulami technicznymi.

Triumfował Wall, który poprowadził Teksańczyków do zwycięstwa 107:88. 30-latek przez problemy z kolanem miał ograniczony czas gry i spędził na parkiecie tylko 24 minuty, ale mimo wszystko zdążył zanotować w tym czasie solidne 24 punkty oraz pięć asyst.

Wall wrócił do gry na siedem minut przed końcem spotkania, akcentując to zdobyciem szybkich pięciu "oczek". Rozgrywający w jednej z następnych akcji dostrzegł w rogu boiska Victora Oladipo, który celnym rzutem z dystansu doprowadził do stanu 93:79. Czwarta kwarta zakończyła się nokautującym wynikiem 32:18.

Rockets w odniesieniu siódmego zwycięstwa w sezonie pomógł właśnie wspomniany Oladipo, a także Eric Gordon i DeMarcus Cousins. Obwodowy duet rzucających wywalczył po 20 punktów, a środkowy miał 19 "oczek", 11 zbiórek oraz pięć przechwytów. Cousins trafił przy tym 4 na 8 oddanych rzutów za trzy.

Bradley Beal siedział na ławce rezerwowych z opuszczoną głową, jego Washington Wizards doznali już dziesiątej porażki w trzynastym dotychczasowym występie. Beal wykorzystał we wtorek 12 na 28 rzutów z pola i wszystkie osiem wolnych, co dało mu 33 punkty. Westbrook miał 19 "oczek", 11 zbiórek, siedem asyst, ale też sześć na 20 strat zespołu.

Liderzy zespołu z Kalifornii, Kawhi Leonard i Paul George przez protokół sanitarny związany z COVID-19 nie wystąpili w meczu z Atlanta Hawks, pauzował też kontuzjowany Patrick Beverley, a osłabieni Los Angeles Clippers ponieśli piątą porażkę w trwających rozgrywkach.

Trae Young zaaplikował rywalom 38 punktów, a dominujący pod koszem Clint Capela zapisał na swoim koncie 13 "oczek" i 18 zbiórek. Hawks, zwyciężając u siebie 108:99, przerwali pasmo sześciu sukcesów LA Clippers.

- Mieliśmy szczęście, że do tego momentu wszyscy nasi zawodnicy byli dostępni do gry. Teraz musimy przystosować się do aktualnej sytuacji. To sezon, w którym taki problem może spotkać każdego w dowolnym momencie, bez ostrzeżenia - mówił o absencji Leonarda i George'a środkowy Clippers, Ivica Zubac.

Utah Jazz po świetnej drugiej połowie (62:35) pokonali New York Knicks 108:94 i mają na swoim koncie już dziewięć zwycięstw z rzędu! Drużyna z Salt Lake City z bilansem 13-4 plasuje się obok Los Angeles Lakers na szczycie Konferencji Zachodniej.

We wtorek nie szło Donovanowi Mitchellowi (dziewięć punktów, 3/15 z gry), ale rzucający obrońca otrzymał wsparcie od reszty zespołu - Royce O'Neale zdobył 20 punktów, a Rudy Gobert miał 18 "oczek", 19 zbiórek i cztery bloki.