Suzuki I liga. Ostatnia zaległość odrobiona. Zacięta końcówka w Krośnie

Koszykarze w Suzuki I lidze odrobili ostatnią zaległość. W meczu 7. kolejki Miasto Szkła Krosno wygrało z TBS Śląskiem II Wrocław 80:77. Decydujące punkty dla gospodarzy zdobył Alan Czujkowski.

Patryk Neumann
Miasto Szkła Krosno Materiały prasowe / Dariusz Błażejowski / Na zdjęciu: Miasto Szkła Krosno
Wrocławianie przyjechali do Krosna w zaledwie ośmioosobowym składzie. Brakowało między innymi podstawowego podkoszowego, Szymona Tomczaka. To jednak TBS Śląsk zaczął lepiej i prowadził 8:2 po rzutach z dystansu Sebastiana Bożenki i Szymona Walskiego. Gospodarze potrzebowali trochę czasu żeby złapać rytm w ataku, ale gdy dwie "trójki" trafił Mariusz Konopatzki prowadzili oni 15:12.

Krośnianie pozostawali na prowadzeniu, ale przez kilka kolejnych minut był to wyrównany mecz. W drugiej kwarcie gospodarze odskoczyli na 32:24. Od tego momentu działo się zdecydowanie więcej. Goście szybko odrobili straty, ale po chwili ponownie mieli duży deficyt (32:41). Końcówka tej części była kapitalna w wykonaniu TBS Śląska, który po "trójce" Tomasza Żeleźniaka schodził na przerwę prowadząc 44:43.

To zwiastowało duże emocję w tym nieprzewidywalnym meczu drużyn sąsiadujących ze sobą w tabeli. W trzeciej kwarcie Miasto Szkła miało pięć punktów przewagi. TBS Śląsk po rzutach z dystansu Bożenki i Żeleźniaka wyszedł na prowadzenie 59:57, ale odpowiedzieli Tomasz Krzywdziński oraz Mateusz Szczypińskii po 30 minutach było 61:59.

Zacięta walka trwała do końca. Wrocławianie zawsze wracali do gry, a po rzutach wolnych Aleksandra Leńczuka prowadzili nawet 77:76. Minutę przed końcem "trójkę" trafił jednak Alan Czujkowski i to on rozstrzygnął losy meczu. Chwilę później w kolejnej akcji wykorzystał jeszcze jeden z dwóch rzutów wolnych ustalając wynik na 80:77.

Miasto Szkła odniosło trzecie zwycięstwo z rzędu i awansowało na dziewiąte miejsce w tabeli. TBS Śląsk po trzeciej porażce z rzędu jest 11. i do rywala z Podkarpacia traci punkt. Szansa na rewanż trafi się bardzo szybko, bo te drużyny otworzą 22. kolejkę już w sobotę o godz. 13:00.

Obie drużyny spudłowały po osiem rzutów wolnych. Największa różnica była w stratach - 21:14 na niekorzyść gości. Miasto Szkła do 10. zwycięstwa w sezonie poprowadziło trzech koszykarzy.

Mariusz Konopatzki zdobył 18 punktów (10 w pierwszej kwarcie), a po 13 rzucili Alan Czujkowski i skuteczny Bartosz Ciechociński (6/7 z gry). Zdecydowanym liderem TBS Śląska był Sebastian Bożenko. Miał 21 punktów, osiem zbiórek, cztery asysty i trzy przechwyty. Popełnił jednak również sześć strat, a po piątym przewinieniu trzy minuty przed końcem musiał opuścić parkiet.

Miasto Szkła Krosno - TBS Śląsk II Wrocław 80:77 (22:19, 21:25, 18:15, 19:18)

Miasto Szkła: Konopatzki 18, Ciechociński 13, Czujkowski 13, Wieloch 10, Krzywdziński 8, Szczypiński 8, Żmudzki 6, Ciesielski 2, Oczkowicz 2.

TBS Śląsk II: Bożenko 21, Leńczuk 13, Strzępek 11, Żeleźniak 11, Marchewka 9, Walski 8, Góreńczyk 4, Rompa 0.