EBLK. Generał wrócił w solidnej formie. Mistrz z kolejną bezproblemową wygraną

Licznik VBW Arki Gdynia w Energa Basket Lidze Kobiet bije i ma się dobrze. Tym razem podopieczne Gundarsa Vetry pewnie pokonały na wyjeździe DGT AZS Politechnikę Gdańską 91:75.

Krzysztof Kaczmarczyk
 Barbora Balintova PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Barbora Balintova
Po kilku meczach przerwy do składu Arki wróciła Barbora Balintova i widać, że odpoczynek nie wybił jej z rytmu dobrej gry... no może delikatnie wpłynął na skuteczność (3/10 z gry).

Słowaczka zaliczyła 10 punktów i 11 asyst prowadząc swój zespół do 18. wygranej w tym sezonie - VBW Arka pozostaje zatem nadal niepokonana w stawce.

Politechnika trzymała dystans, ale tylko w pierwszej kwarcie. Potem Arka swobodnie kontrolowała wynik. Dwa główne czynniki? 14 trafionych rzutów za trzy punkty i wygrana 47:31 walka o zbiórkę.

Wynik gdynianek (szczególnie w rzutach z dystansu) mógłby być o niebo lepszy, gdyby na swojej normalnej skuteczności zagrała Alice Kunek - Australijka zdobyła tylko 7 "oczek", wykorzystując przy tym zaledwie 1 z 9 prób z dystansu!

Arka z bilansem 18:0 jest bliska zapewnienia sobie pierwszej lokaty po rundzie zasadniczej. W najbliższy weekend czeka ją hit z CCC Polkowice, który najpewniej da odpowiedź na to pytanie. Politechnika natomiast pozostaje w walce o 6. lokatę.

DGT AZS Politechnika Gdańska - VBW Arka Gdynia 75:91 (17:20, 19:27, 19:20, 20:24)

Politechnika: Kateryna Rymarenko 18, Jazmine Davis 18, Ruth Hamblin 14, Sylwia Bujniak 6, Karolina Strzelczyk 5, Aleksandra Zmierczak 5, Maja Scekić 3, Jowita Ossowska 2, Zuzanna Krupa 2, Martyna Pyka 2, Marta Stawicka 0, Anna Górska 0.

Arka: Marissa Kastanek 19, Artemis Spanou 12, Laura Miskiniene 12 (11 zb), Barbora Balintova 10 (11 as), Kamila Podgórna 9, Sonja Greinacher 8, Alice Kunek 7, Angelika Slamova 7, Kamila Borkowska 4, Aldona Morawiec 3, Amalia Rembiszewska 0.