NBA. Filadelfia wstrzymała oddech, ale z Embiidem nie jest źle

Philadelphia 76ers z bilansem 26-12 jest na pierwszym miejscu w Konferencji Wschodniej, ale w ostatnim meczu kontuzji doznał ich najlepszy zawodnik, Joel Embiid.

Patryk Pankowiak
Joel Embiid PAP/EPA / JOHN G. MABANGLO / Na zdjęciu: Joel Embiid
Cała Filadelfia zamarła w obawie o zdrowie swojego lidera. Kameruńczyk kontuzjował kolano przy efektownym wsadzie i był zmuszony opuścić parkiet w połowie trzeciej kwarty meczu z Washington Wizards, jednak zanim to nastąpiło, Joel Embiid przez kilka dobrych minut leżał na parkiecie i zwijał się z bólu.

- Modlimy się o to, żeby wszystko było z nim w porządku - mówił skrzydłowy Tobias Harris. - Sezon jest długi, ja mam po prostu nadzieję, że to nie coś, przez co go stracimy, a ewentualnie wyłączy go z gry na kilka spotkań. Inni chłopcy będą musieli dać od siebie więcej, będziemy gotowi - komentował w rozmowie z mediami trener Sixers, Doc Rivers.

Skończyło się na wielkim strachu, bo jak donosi Adrian Wojnarowski z ESPN, uraz Embiida nie jest poważny. "Prześwietlenie MRI nie wykazało żadnych poważniejszych uszkodzeń, co oznacza, że z więzadłami ACL i łąkotką wszystko jest w porządku" - napisał na Twitterze Wojnarowski.

Spekuluje się, że środkowy, który zdobywa w tym sezonie średnio 30,2 punktu i 11,6 zbiórki, będzie pauzować od dwóch do trzech tygodni.

Embiid w meczu z Wizards, kiedy doznał urazu kolana, zdążył zdobyć 23 punkty i zebrać siedem piłek. Kameruńczyk wcześniej pauzował prze ostatni tydzień przez obowiązujący go protokół sanitarny, bowiem miał kontakt z fryzjerem, który był zakażony koronawirusem. Embiid i Ben Simmons nie wystąpili nawet przez to w Meczu Gwiazd.

Kuriozalny finisz meczu w Lublinie! O zagraniu Jennifer O'Neill będą pamiętać długo

Czy Joel Embiid otrzyma tytuł MVP sezonu zasadniczego?