EBL. Niechlubny rekord GTK w Szczecinie. Taki występ w ekstraklasie nie przystoi

Fatalny występ GTK Gliwice w Szczecinie. King rozgromił rywali 100:70, a goście wyglądali, jakby przyjechali na wycieczkę. Podopieczni Matthiasa Zollnera popełnili aż 32 straty!

Krzysztof Kaczmarczyk
Jakub Schenk (z lewej) Facebook / Oficjalny profil Kinga Szczecin / Na zdjęciu: Jakub Schenk (z lewej)
To był spacerek podopiecznych Jesusa Ramireza. GTK praktycznie nie postawiło się faworyzowanym szczecinianom - krótki, niezły fragment w drugiej kwarcie to zdecydowanie za mało.

Delikatnym tylko usprawiedliwieniem może być fakt, że gliwiczanie zagrali bez Jordona Varnado i Łukasza Diduszko. Pierwszy na treningu podkręcił staw skokowy, drugi w tygodniu ponownie doznał złamania nosa.

King trafił 13 "trójek", zdobył też 48 punktów spod kosza - dominował w każdym elemencie. Na finiszu już zdecydowanie zwolnił - sam popełnił też 24 straty, z czego trener Ramirez zadowolony być nie może.

GTK zaczęło od obrony strefowej, ale tak naprawdę w grze gości nic nie funkcjonowało. King już po pierwszej kwarcie miał 34 punkty, a podopieczni Matthiasa Zollnera mieli już 10 strat.

W drugiej części udało się przyjezdnym nieco odrobić strat, co nie oznacza, że ich gra uległa jakiejś znaczącej poprawie. Po zmianie stron King pokazał jednak, że chce grać o medale - dobry fragment miał Mateusz Zębski, a GTK wprost oddawało piłkę swoim rywalom. Dodatkowo - po drugim przewinieniu niesportowym - straciło Terry'ego Hendersona.

Mecz zakończył się tak naprawdę przed czwartą kwartą. Goście wyglądali tak, jakby chcieli, aby za chwilę nie tylko skończył się mecz, ale i cały sezon. 17. porażki w sezonie doznali w fatalnym stylu, a Zollner oprócz tradycyjnego żucia gumy miał niewielki, żeby nie powiedzieć żaden wpływ na grę swoich podopiecznych.

King Szczecin - GTK Gliwice 100:70 (34:20, 17:23, 27:11, 22:16)

King: Rodney Purvis 20, Mateusz Zębski 15, Michael Fakuade 13, Mateusz Bartosz 10, Dominik Wilczek 10, Cleveland Melvin 8, Tookie Brown 8, Paweł Kikowski 8, Jakub Schenk 7, Wojciech Czerlonko 1.

GTK: Daniel Gołębiowski 13, Terry Henderson 12, Szymon Szewczyk 10, Szymon Szymański 9 (10 zb), Stanisław Heliński 8, Tayler Persons 7, Mario Delas 6, Shannon Bogues 5, Kamil Skrzypczyk 0.