EBL. Kolejna dogrywka w Sopocie! Niewiarygodny finisz, Trefl oddał półfinały Śląskowi

Jest pierwszy półfinalista Energa Basket Ligi. Śląsk Wrocław pokonał 83:81 po dogrywce Trefl Sopot i mógł cieszyć się z awansu do strefy medalowej. Po raz kolejny do rozstrzygnięcia meczu potrzebna była dogrywka.

Krzysztof Kaczmarczyk
Kyle Gibson (z piłką) PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Kyle Gibson (z piłką)
Wielkie emocje w Sopocie, ale tym razem bez happy-endu dla Trefla. Sopocianie przegrali po dogrywce i ich sezon dobiegł końca.

Trefl sam sobie jest winny. 24 sekundy przed końcem czwartej kwarty prowadził 68:63, ale wygranej do końcowej syreny nie zdołał dowieźć.

W kluczowej akcji gospodarze nie zdołali wyprowadzić piłki. Śląsk przechwycił piłkę, szaloną "trójkę" na dogrywkę trafił Kyle Gibson, a trener Marcin Stefański niemal nie rozerwał marynarki na strzępy.

Trefl miał 9 sekund i swoją szansę, ale ponownie sprawy w swoje ręce wziął - nie wiadomo dlaczego - seryjnie pudłujący Nikola Radicević. Serb ponownie chybił i potrzebne były dodatkowe minuty. Tam goście poszli za ciosem, trafiali rzuty wolne i tym zapewnili sobie sukces.

Szalone rzuty z dystansu sopocian nie pomogły, bo w akcji, która mogła dać nadzieję, w sytuacji niemal sam na sam z koszem spudłował Nuni Omot, który akurat rozgrywał bardzo dobre zawody zakończone 20 punktami.

Sopocianie popełnili 20 strat, co przy zaledwie 8 rywali zrobiło kolosalną różnicę. Śląsk w kluczowych momentach zagrał mądrzej i skuteczniej, dopisało mu też szczęście, ale to ponoć zawsze sprzyja lepszym.

Półfinałowym rywalem Śląska będzie triumfator serii, w której Enea Zastal BC Zielona Góra mierzy się z PGE Spójnią Stargard. Na chwilę obecną Zastal prowadzi 2:1.

Trefl Sopot - WKS Śląsk Wrocław 81:83 (13:23, 24:18, 12:17, 19:10, d. 13:15)

Trefl: Nuni Omot 20, Dominik Olejniczak 12 (12 zb), Łukasz Kolenda 11, Martynas Paliukenas 11, Nikola Radicević 10, Michał Kolenda 10, Paweł Leończyk 5, Karol Gruszecki 2, Darius Moten 0.

Śląsk: Strahinja Jovanović 16, Kyle Gibson 15, Ivan Ramljak 13, Ben McCauley 11, Aleksander Dziewa 11, Mateusz Szlachetka 10, Elijah Stewart 4, Jan Wójcik 2, Michał Gabiński 1, Kacper Gordon 0.

stan rywalizacji: 3:1 dla Śląska Wrocław