NBA. Dramat Antetokounmpo! Gwiazdor Bucks kontuzjowany. Hawks poradzili sobie bez Younga

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Kevin C. Cox / Na zdjęciu: Giannis Antetokounmpo
Getty Images / Kevin C. Cox / Na zdjęciu: Giannis Antetokounmpo

Fatalne wieści z parkietów NBA. Podczas czwartego meczu finałów Konferencji Wschodniej, kontuzji doznał lider Milwaukee Bucks, Giannis Antetokounmpo.

Grek źle wylądował na parkiecie po próbie zablokowania wsadu Clinta Capeli i nienaturalnie wygiął kolano. Stało się to na początku trzeciej kwarty, zajście wyglądało bardzo niebezpiecznie. Giannis Antetokounmpo zmuszony był opuścić parkiet i już nie wrócił do gry. Milwaukee Bucks poinformowali o przeproście kolana swojego lidera, ale jak poważny jest to uraz w rzeczywistości, dowiemy się wkrótce.

- Zobaczymy, co przyniosą wyniki badań - mówił o stanie zdrowia Antetokounmpo w rozmowie z mediami trener Mike Budenholzer, którego drużyna we wtorek nie dotrzymała kroku rywalom z Atlanty. - Zaakceptujemy każdy scenariusz. Ocenimy sytuację. Mamy w swoim zespole naprawdę charakternych zawodników - dodawał Budenholzer, podkreślając też, że "Giannis jest naszą duszą".

Hawks niespodziewanie rozbili drużynę z Wisconsin aż 110:88. Gospodarze dokonali tego nawet bez swojej największej gwiazdy, Trae Young pauzował bowiem przez kontuzję stopy. W wyjściowym składzie zastąpił go Lou Williams i spisał się świetnie.

"Sweet Lou" w 35 minut zdobył 21 punktów i uzbierał osiem asyst. Serb Bogdan Bogdanović rzucił 20 "oczek", a po 15 punktów mieli Capela i Kevin Huerter. - To był wysiłek całego zespołu - podkreślał trener "Jastrzębi", Nate McMillan. Hawks prowadzili do przerwy 51:38, a w trzeciej kwarcie dobili Bucks. Ta partia zakończyła się wynikiem 36:24, czwarta odsłona okazała się już tylko formalnością.

Gwiazdor "Kozłów", Giannis Antetokounmpo przed doznaniem urazu zdążył wywalczyć 14 "oczek" i zebrać osiem piłek. Jrue Holiday i Khris Middleton trafili dokładnie po 6 na 17 oddanych rzutów z pola. Goście wykorzystali tylko 39-proc. rzutów tego typu (33/84), a przy tym mieli 20,5-proc. skuteczności w próbach z dystansu (8/39). Popełnili też aż 15 strat.

Piąty mecz finałów Konferencji Wschodniej, tym razem w Milwaukee, odbędzie się w nocy z czwartku na piątek o godz. 2:30 czasu polskiego.

Wynik:

Atlanta Hawks - Milwaukee Bucks 110:88 (25:22, 26:16, 36:24, 23:26) (Williams 21, Bogdanović 20, Capela 15, Huerter 15 - Holiday 19, Middleton 16, Antetokounmpo 14)

Stan serii: 2-2

Czytaj także: Jakub Garbacz: Wyjść ze strefy komfortu. MVP polskiej ligi mówi o kulisach wielkiego transferu [WYWIAD] Polacy pojechali do Kowna po coś specjalnego. "Mamy swoje nadzieje, ale rozumiemy sytuację"

Czy Bucks są w stanie pokonać Hawks bez Antetokounmpo?