Polacy za granicą. Tylko Slaughter podwójnie zadowolony. Garbacz i Michalak otarli sezon w Bundeslidze

To nie był udany dzień dla reprezentantów Polski występujących w ligach zagranicznych. Tylko A.J. Slaughter mógł cieszyć się podwójnie. Udanie z Bundesligą przywitał się Jakub Garbacz, ale jego zespół przegrał we własnej hali z beniaminkiem.

Krzysztof Kaczmarczyk
AJ Slaughter WP SportoweFakty / Leszek Stępień / Na zdjęciu: A.J. Slaughter
W sobotę dwóch Biało-Czerwonych otworzyło nowy sezon w niemieckiej Bundeslidze. Dwóch kolejnych zaliczyło z kolei kolejne występy w hiszpańskiej ACB.

Jakub Garbacz robił swoje, ale nie zdołał uchronić ekipy Syntainics MBC od porażki we własnej hali z MLP Academics Heidelberg (74:85). MVP ostatnich finałów Energa Basket Ligi był pierwszym strzelcem swojej drużyny.

"Garbi" spędził w grze prawie 30 minut. W tym czasie zanotował 14 punktów wykorzystując 5 z 10 rzutów z gry (w tym 4/8 z dystansu). Dodał do tego 2 zbiórki. Przypomnijmy, że 27-latek zdecydował się rozwiązać umowę z Arged BM Stalą Ostrów Wielkopolski, aby spróbować sił w niemieckiej BBL.

10 "oczek" i 2 asysty dla MBC dodał znany z występów w EBL Jamel Morris. Wśród triumfatorów wyróżnił się z kolei Robert Lowery (13 punktów 4 zbiórki, 4 asysty).

Debiut w nowej ekipie zaliczył też Michał Michalak - ten z kolei zamienił Syntainics MBC na EWE Baskets Oldenburg. Jego zespół na inaugurację również nie mógł cieszyć z wygranej - uległ 78:79 na wyjeździe Niners Chemnitz. Król strzelców poprzednich rozgrywek zakończył pojedynek z 4 punktami i 3 zbiórkami. Wykorzystał 4 z 6 rzutów wolnych i żadnego z 3 rzutów z gry. Na parkiecie spędził 16 minut.

Trzeci mecz w hiszpańskiej ACB dla Casademont Saragossa rozegrał natomiast Adam Waczyński. Wspominać miło go nie będzie. Powody są dwa. Porażka z ekipą Żana Tabaka San Pablo Burgos 54:75. Polak w niespełna 15 minut uzbierał 2 "oczka" i 3 zbiórki. Miał 0/3 z gry i 2/2 z linii rzutów wolnych.

16 punktów (6/11 z gry), 4 asysty, 2 bloki i zbiórkę - takie liczby skompletował z kolei A.J. Slaughter w meczu jego Herbalife Gran Canaria z Unicają Malaga. Był najskuteczniejszy w swoim teamie, który cieszył się z wygranej na trudnym terenie 80:79.

Anwil Włocławek ma 4:0, a będzie mocniejszy? "Trzeba być czujnym na rynku"