Świetna passa Zenitu w Eurolidze. 23 minuty Mateusza Ponitki

Zenit Sankt Petersburg świetnie radzi sobie w Eurolidze w ostatnich tygodniach. Drużyna Mateusza Ponitki w piątek odniosła kolejne zwycięstwo.

PS
Mateusz Ponitka Materiały prasowe / Wojciech Figurski / 400mm.pl / Na zdjęciu: Mateusz Ponitka
Najpierw Baskonia, później Anadolu Efes Stambuł, a teraz Olympiakos Pireus - Zenit Sankt Petersburg odniósł trzecie z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach Euroligi. Rosyjski zespół w czwartek pokonał u siebie Olympiakos 84:78.

Drużyna, w której na co dzień występuje Mateusz Ponitka, na półmetku wypracowała sobie sześć punktów przewagi. Ale to dopiero ostatnia kwarta rozstrzygnęła losy spotkania. Choć ekipa z Pireusu przejęła prowadzenie, chwilę później Zenit zdobył dziewięć "oczek" z rzędu. Goście nie byli już w stanie na to odpowiedzieć. Mecz zakończył się wynikiem 84:78.

Ponitka wyszedł na parkiet w pierwszej piątce. W ciągu 23 minut zdobył sześć punktów, miał trzy zbiórki i trzy asysty. Liderem zespołu z Petersburga ponownie był Conner Frankamp - tym razem zapisał 16 "oczek".

Zenit z bilansem 6-3 zajmuje siódme miejsce w tabeli Euroligi. W kolejnym spotkaniu zmierzy się u siebie z Albą Berlin.