Clippers są nie do zatrzymania! Zapaść Celtics

Nawet bez Kawhiego Leonarda, Los Angeles Clippers na starcie nowego sezonu zasadniczego prezentują się fantastycznie. Notują zwycięstwo za zwycięstwem.

Patryk Pankowiak
 Nicolas Batum Getty Images / Allen Berezovsky / Na zdjęciu: Nicolas Batum
Paul George wyrasta na czarnego konia do zdobycia w tym sezonie tytułu MVP? Gwiazdor Los Angeles Clippers jak na razie prezentuje się świetnie, a jego drużyna odniosła właśnie siódme zwycięstwo z rzędu.

Drużyna z Miasta Aniołów rozpoczęła tę kampanię od bilansu 1-4, ale w tym momencie ma już 8-4. Clippers w sobotę pokonali Minnesota Timberwolves 129:102, a o przebiegu meczu zdecydowała druga kwarta, która zakończyła się wynikiem 38:17.

Gospodarze uzyskali 53,5-proc. skuteczności w rzutach z pola (53/99) i zanotowali o 18 zbiórek więcej, niż rywale (58-40). Trener Tyronn Lue nie musiał eksploatować swoich liderów. George w 27 minut wywalczył 23 punkty, miał też dziewięć zbiórek.

Boston Celtics znów przydarzyła się duża zapaść. Chodzi o ostatnie 12 minut spotkania, Cleveland Cavaliers rozbili w nich Bostończyków 29:15 i triumfowali 91:89. Drużyna z Ohio zdołała podnieść się po fatalnej pierwszej kwarcie, w której rzuciła tylko dziewięć punktów.

Jeden z liderów winno-złotych, Darius Garland trafił dwa rzuty wolne na 9,4 sekundy przed końcem i jak się później okazało, ustalił wynik spotkania. Gracz Celtics, Dennis Schroder miał jeszcze szansę, żeby doprowadzić do dogrywki, ale pomylił się z półdystansu.

Celtics prowadzili w sobotnim meczu nawet 72:53, ale i tak ponieśli siódmą porażkę w sezonie. Schroder zdobył 28 "oczek". Jayson Tatum uzbierał 21 punktów, ale wykorzystał zaledwie 8 na 22 oddane rzuty z gry i popełnił sześć na 19 strat zespołu.

- Nie ma żadnego koszykarskiego powodu, dzięki któremu powinniśmy dziś wygrać. Pokazaliśmy po prostu, co to znaczy być prawdziwym zespołem - zaznaczał w rozmowie z mediami trener Cavaliers, J.B. Bickerstaff. - Momentum to wielka sprawa. Kiedy zaczynasz jakąś serię, możesz zmienić przebieg meczu - dodawał, nawiązując do zrywu swojego zespołu 24-4 na przełomie trzeciej i czwartej odsłony. Dla drużyny z Cleveland 22 punkty wywalczył 21-letni Gerland, a 19 "oczek" miał o rok młodszy Evan Mobley.

Washington Wizards nie zaczęli tak dobrze sezonu zasadniczego od 2014 roku. Drużyna ze stolicy Stanów Zjednoczonych pokonała właśnie Orlando Magic 104:92 i po czterech sukcesach z rzędu, ma bilans 9-3.

Spencer Dinwiddie zapisał przy swoim nazwisku 23 punkty, 11 zbiórek oraz sześć asyst, a Kyle Kuzma dodał 17 "oczek" i zebrał 10 piłek. Wizards triumfowali nawet bez swojego lidera, Bradleya Beala, który opuścił spotkanie na Florydzie z powodów osobistych.

Pauzował też kontuzjowany lider Miami Heat, Jimmy Butler. Jego koledzy poradzili sobie jednak wzorowo, bo pokonali Utah Jazz 111:105 i to na ich terenie. Tyler Herro zaaplikował rywalom 27 punktów, a Duncan Robinson trafił 6 na 11 oddanych rzutów za trzy i uzbierał w sumie 22 "oczka".

Wyniki:

Utah Jazz - Miami Heat 105:111 (24:27, 24:31, 21:37, 36:16)
(Bogdanović 26, Clarkson 25, Mitchell 22 - Herro 27, Robinson 22, Lowry 21)

Indiana Pacers - Philadelphia 76ers 118:113 (32:25, 38:35, 24:22, 24:31)
(Holiday 27, Turner 20, Sabonis 18 - Harris 32, Maxey 24, Green 14)

Orlando Magic - Washington Wizards 92:104 (18:28, 19:22, 22:32, 33:22)
(Anthony 22, Carter Jr. 17, Bamba 14 - Dinwiddie 23, Harrell 20, Kuzma 17)

New Orleans Pelicans - Memphis Grizzlies 112:101 (35:22, 27:22, 21:28, 29:29)
(Alexander-Walker 21, Ingram 19, Jones 17 - Brooks 23, Morant 22, Adams 15)

Toronto Raptors - Detroit Pistons 121:127 (34:31, 30:34, 31:28, 26:34)
(Siakam 25, Trent Jr. 23, Anunoby 17 - Grant 24, Stewart 20, Bey 16)

Cleveland Cavaliers - Boston Celtics 91:89 (9:20, 29:32, 24:22, 29:15)
(Gerland 22, Mobley 19, Rubio 16 - Schroder 28, Tatum 21, Williams 12)

Los Angeles Clippers - Minnesota Timberwolves 129:102 (32:26, 38:17, 28:28, 31:31)
(George 23, Jackson 21, Mann 16 - Edwards 21, McDaniels 15, Russell 15)

"Małe zwycięstwo" Arged BM Stali w Izraelu. O co chodzi?