Kolejny niesamowity rzut w PLK! [WIDEO]

W meczu 14. kolejki Energa Basket Ligi Grupa Sierleccy Czarni Słupsk pokonali we własnej hali GTK Gliwice (84:74), a ich rozgrywający Marek Klassen popisał się takim oto trafieniem.

Krzysztof Kaczmarczyk
rzut Marka Klassena YouTube / oficjalny profil Energa Basket Ligi / Na zdjęciu: rzut Marka Klassena
Nie ma straconych szans! Potwierdził to właśnie kanadyjski rozgrywający słupszczan, który dał fanom Grupy Sierleccy Czarni Słupsk wielką chwilę.

Do końca trzeciej kwarty meczu zostawały 2,3 sekundy, a gospodarze wznawiali grę spod własnego kosza. Piłka powędrowała do Marka Klassena.

Kanadyjczyk zrobił dwa kozły i tuż przed linią połową oddał rzuty, który przy euforii fanów Czarnych wpadł do kosza! Było to bardzo ważne trafienie, bowiem topniejąca przewaga słupszczan wzrosła do dziewięciu "oczek".

To nie był najlepszy mecz Klassena (3/10 z gry i cztery straty), ale ta akcja na pewno na długo zapadnie w pamięci.

Czarni po wygranej nad GTK Gliwice legitymują się bilansem 10 zwycięstw i czterech porażek. Dzięki temu znakomity beniaminek zajmuje aktualnie bardzo wysokie, bo 4. miejsce w tabeli Energa Basket Ligi.

Nowy "rzeźnik" w PLK! Rywale w szoku: "zabiera rywali jak... tsunami"