Kto powalczy o Suzuki Puchar Polski? Znamy wszystkich uczestników turnieju

Środowy, zaległy mecze pierwszej rundy Energa Basket Ligi oficjalnie rozstrzygnął, jakie drużyny powalczą w dniach 17-20 lutego przyszłego roku w Lublinie o Suzuki Puchar Polski.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Czarni i Anwil Materiały prasowe / Andrzej Romański / Energa Basket Liga / Na zdjęciu: Czarni i Anwil
W ostatnim meczu pierwszej rundy spotkały się ze sobą Enea Zastal BC Zielona Góra i Legia Warszawa. Na rozstrzygnięcie tego meczu czekały z kolei Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz i King Szczecin.

Finalnie Enea Zastal BC ograł Legię 100:66 i zapewnił sobie możliwość gry o obronę Suzuki Pucharu Polski. Wygrana zielonogórzan ucieszyła również Kinga, który też mógł cieszyć się z awansu.

To były dwa ostateczne rozstrzygnięcia jeżeli chodzi o skład turnieju, który rozgrywany będzie w systemie turnieju Final Eight. Wiadomo było, że zagra w nim gospodarz turnieju oraz siedem najlepszych drużyn Energa Basket Ligi po pierwszej rundzie sezonu 2021/2022.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Hardkorowy Koksu poszedł na siłkę. "Jest pompa, jest moc!"

Ostateczny skład turnieju to: Polski Cukier Pszczółka Start Lublin, Twarde Pierniki Toruń, Anwil Włocławek, Grupa Sierleccy Czarni Słupsk, Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski, Enea Zastal BC Zielona Góra, WKS Śląsk Wrocław i King Szczecin.

Cztery pierwsze z wymienionych drużyn będą rozstawione podczas losowania, które będzie miało miejsce w czwartek 13 stycznia w Lublinie.

I o te rozstawienie trwała niesamowita walka, bowiem cztery drużyny (Twarde Pierniki, Anwil, Grupa Sierleccy Czarni i Arged BM Stal) miały taki sam bilans - finalnie w "małej tabelce" uwzględniając mecze pomiędzy zainteresowanymi drużynami najgorzej wypadli mistrzowie Polski z Ostrowa Wielkopolskiego.

Podobnie było w rywalizacji o ostatnie premiowane awansem miejsce, gdzie drużyny Kinga, Legii i Enea Abramczyk Astorii zakończyły rundę z taką samą ilością punktów. Tutaj najlepszy okazał się King, który pokonał obu swoich bezpośrednich rywali.

Turniej finałowy odbędzie się w Hali Globus w Lublinie. Rozegrane zostaną cztery ćwierćfinały (po dwa w czwartek i piątek, 17 i 18 lutego), dwa półfinały (sobota 19 lutego) i wielki finał (niedziela 20 lutego). Dodatkowo odbędą się Aerowatch Konkurs Rzutów za 3 Punkty oraz LOTTO Konkurs Wsadów.

Przed rokiem turniej finałowy o Suzuki Puchar Polski również odbył się w Lublinie. Wtedy z triumfu cieszyła się drużyna Enea Zastalu BC Zielona Góra, która w finałowej potyczce ograła PGE Spójnię Stargard (86:73). MVP wybrany został Iffe Lundberg.

Zobacz także:
Reprezentant Polski złożył ważną deklarację
"Posmakowaliśmy gry na europejskim poziomie". Prezes mistrzów Polski o debiucie w BCL

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×