FGE: Zagraniczne sparingi CCC i Wisły Can Pack

CCC Polkowice z Sokołem Hradec Kralove, a Wisła Can Pack Kraków z BSS Koszyce - tak wyglądały sparingowe plany ekip z Polkowic i Krakowa. Lepiej sparingi wypadły "Pomarańczowym", które dwukrotnie wygrały ze czeskim Sokołem. Wisła po wyrównanym boju przegrała ze słowackim teamem z Koszyc, ale było to dopiero pierwsze spotkanie kontrolne podopiecznych hiszpańskiego szkoleniowca Jose Ignacio Hernandeza. Cieszy udany powrót do gry po kontuzji Anny Wielebnowskiej.

Krzysztof Kaczmarczyk

Sparingowych meczy CCC Polkowice ciąg dalszy. Podopieczne Krzysztofa Koziorowicza, po turnieju w Jeleniej Górze, tym razem dwukrotnie zmierzyły się z Sokołem Hradec Kralove. Do kadry "Pomarańczowych" na te spotkania powróciła już Daria Mieloszyńska, która w Jeleniej Górze nie wystąpiła. W meczach z czeską drużyną Mieloszyńska powróciła do gry i była najlepszą zawodniczką swojego zespołu.

W pierwszym meczu polska drużyna nie pozostawiła złudzeń, kto jest lepszy na parkiecie CCC wygrało różnicą aż 40 punktów, wygrywając m.in. drugą kwartę 33:8. Gospodynie jedynie w trzeciej kwarcie zdołały nawiązać walkę z czwartą drużyną Ford Germaz Ekstraklasy ostatniego sezonu.

Drugi z pojedynków pomiędzy tymi zespołami miał już zupełnie inne oblicze. Czeszki zagrały zdecydowanie lepiej i po 20 minutach był remis, a po trzech kwartach CCC prowadziło różnicą zaledwie 3 oczek. Polkowiczanki zdołały jednak pokonać drugi raz Sokół, tym razem jednak po bardzo wyrównanym meczu. Jedyne co się nie zmieniło to fakt, że Czeszki nie umiały zatrzymać Mieloszyńskiej, która w pierwszym meczu uzyskała 17 punktów, a w drugim 21.

Trener Koziorowicz może być również zadowolony ze swoich nowych nabytków w osobach Małgorzaty Babickiej i rozgrywającej Weroniki Bortelovej.

Kolejnym etapem przygotować koszykarek CCC do sezonu 2009/2010 będzie turniej w Koszycach, na który zespół uda się w najbliższą środę.

Sokół Hradec Kralove - CCC Polkowice 51:91 (15:23, 8:33, 19:19, 9:16)

CCC: Bortelova 18, Mieloszyńska 17, Babicka 14, Trafimava 9, Biryuk 7, Pietrzak 7, Rozwadowska 6, Paździerska 5, Bednarczyk4, Podgajna 2, Nowak 2

Sokół Hradec Kralove - CCC Polkowice 70:79 (20:18, 19:21, 15:18, 16:22)

CCC: Mieloszyńska 21, Babicka 18, Biryuk 15, Pietrzak 10, Rozwadowska 7, Bortelova 5, Trafimava 3

Pierwszy sparing za sobą mają również koszykarki Wisły Can Pack Kraków. Brązowe medalistki zmierzyły się z ekipą BSS Koszyce i przegrały to starcie. Spotkanie było wyrównane, ale jak podkreślali szkoleniowcy, nie wynik miał największe znaczenie w tej konfrontacji.

Trener polskiego zespołu Jose Ignacio Hernandez na pewno może być zadowolony z poziomu gry Eweliny Kobryn, która była najskuteczniejszą zawodniczką krakowskiego zespołu. Bardziej chyba jednak cieszy powrót do gry Anny Wielebnowskiej, która po kontuzji kolana powróciła do gry i zakończyła zawody z 20 oczkami na koncie.

Wisła Can Pack Kraków - BSS Koszyce 63:69

Wisła Can Pack: Kobryn 24, Wielebnowska 20, Skorek 6, Majewska 6, Gburczyk 5, Kotnis 2, Gajdosz 0, Kułaga 0.