WKS Śląsk zwycięski w Pucharze Europy! Świetny duet Trice - Dziewa

O to chodziło. Bardzo solidny występ WKS Śląska i ważne zwycięstwo! Wrocławianie w środę wzięli rewanż na Dolomiti Energia Trento.

Patryk Pankowiak
Aleksander Dziewa PAP / Sebastian Borowski / Na zdjęciu: Aleksander Dziewa
Trzeci sukces WKS Śląska Wrocław w Pucharze Europy stał się faktem. Gracze trenera Andreja Urlepa stanęli na wysokości zadania, zdominowali drugą połowę i pokonali w Hali Stulecia Dolomiti Energia Trento 77:68.

Polacy zrewanżowali się Włochom za porażkę z 17 listopada, kiedy musieli uznać wyższość rywali po dogrywce (81:77). WKS zwyciężył w środę różnicą dziewięciu punktów, a więc zrealizował własny plan w 100-procentach. Jest lepszy w dwumeczu.

A to bardzo ważne, bo WKS Śląsk i Trento, są sąsiadami w tabeli. Wrocławianie po tym, jak rosyjskie kluby, uczestniczące w Eurolidze oraz Pucharze Europy koszykarzy, zostały zawieszone w związku z agresją Rosji na Ukrainę, plasują się aktualnie na ósmej pozycji, która gwarantuje awans do fazy play-off.

Włoski zespół jest dziewiąty, bo na 14 meczów, wygrał tylko raz. Goście do przerwy walczyli we Wrocławiu (40:40), ale po zmianie stron przydarzył im się poważny przestój, który świetnie wykorzystał WKS Śląsk.

Od stanu 46:45, wrocławianie przeprowadzili serię 8-0. Wyszli na prowadzenie 54:45, którego nie oddali już do końcowej syreny. Świetny był w środę Travis Trice, który zdobył 21 punktów, miał ponadto cztery zbiórki i osiem asyst. Amerykanin co prawda trafił tylko 4 na 13 oddanych prób z pola, ale wykorzystał 3 na 3 próby zza łuku i 4 na 4 wolne.

Kapitalnie spisał się także Aleksander Dziewa. Polski podkoszowy w trakcie pierwszych kilku minut spotkania rzucił aż 14 "oczek", a finalnie zapisał przy swoim nazwisku 25 punktów oraz zebrał pięć piłek. Wrocławianie oddali stosunkowo mało, bo 17 rzutów za trzy, ale trafili z nich osiem.

- Graliśmy twardo, nasza obrona była bardzo solidna. Zdobyliśmy też sporo łatwych punktów po kontrach - mówił na gorąco po meczu dla Polsat Sport Extra Aleksander Dziewa.

Osłabionego Trento od porażki nie uchronił w środę nawet Jordan Caroline, autor 20 punktów i siedmiu zbiórek. WKS Śląsk ma na swoim koncie sześć zwycięstw z rzędu w Energa Basket Lidze, a teraz także odniósł sukces w Pucharze Europy.