SKS wygrał z rywalem do play-offów. Znicz Basket w grze o utrzymanie

W zaległym spotkaniu 25. kolejki Suzuki I ligi SKS Starogard Gdański wygrał z TBS Śląskiem II Wrocław 98:81. Zespoły walczące o play-offy mają po 13 zwycięstw, ale koszykarze z Kociewia rozegrali o dwa mecze mniej od swojego przeciwnika.

Patryk Neumann
Sebastian Kamiński i Filip Stryjewski WP SportoweFakty / Karolina Bąkowicz / Na zdjęciu: Sebastian Kamiński i Filip Stryjewski
Goście z Wrocławia przyjechali do Starogardu Gdańskiego w ośmiu, ale na parkiecie pojawiło się tylko sześciu koszykarzy. Nie wystąpił między innymi jeden z kluczowych graczy, Sebastian Bożenko. W takiej sytuacji zwycięstwo TBS Śląska byłoby dużą niespodzianką. Tym bardziej, że siła SKS-u była jeszcze większa niż w ostatnich meczach, bo do gry wrócił Bartłomiej Karolak.

Już w pierwszej połowie gospodarze prowadzili 32:19, ale wtedy stracili 13 punktów z rzędu. Po 20 minutach był remis 42:42. SKS odskoczył w trzeciej kwarcie. Dwie serie - odpowiednio 13 oraz 10 punktów dały prowadzenie 74:51. Na początku czwartej kwarty było nawet 80:56, ale wtedy 11 "oczek" rzucili goście.

Do zwycięstwa 98:81 gospodarzy poprowadził Filip Stryjewski. Zdobył 25 punktów (11/19 z gry) i rozdał 10 asyst. Double-double skompletował też Szymon Ryżek - 21 "oczek" i 10 zbiórek. Dla TBS Śląska 23 punkty i sześć asyst uzyskał Kacper Gordon, który w czwartej kwarcie odrabiał straty swojej drużyny. Trafił 8/22 prób z gry w tym sześć z 10 "trójek" TBS Śląska.

W Łowiczu odbył się mecz 23. kolejki. Zmierzyły się zespoły zajmujące miejsca w strefie spadkowej. Znicz Basket wygrał z miejscowym Księżakiem 91:86. Dla drużyny z Pruszkowa było to dopiero drugie wyjazdowe zwycięstwo w sezonie. Łącznie z domowymi meczami mają oni siedem zwycięstw, czyli tyle, co Księżak. Obie ekipy tracą sporo do bezpiecznych lokat, bo zajmujące je zespoły wygrały już po 10 spotkań.

Znicz Basket zaczął znakomicie, bo od prowadzenia 36:16. Później Księżak kilka razy się zbliżał - nawet na trzy punkty. Jeszcze w końcówce było 81:84, ale goście dowieźli cenny sukces. Księżak popełnił 20 strat przy 16 przeciwnika. Znicz Basket trafił 11 "trójek" przy dziewięciu gospodarzy. Dla Księżaka 23 punkty zdobył Michał Jankowski, a 20 Piotr Robak. Liderem Znicza Basket z 24 punktami i dziewięcioma zbiórkami był Łukasz Bodych.