Dziki wygrały w Łańcucie. Faworyci Suzuki I ligi w opałach

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Karolina Bąkowicz / Na zdjęciu: koszykarze Dzików Warszawa
WP SportoweFakty / Karolina Bąkowicz / Na zdjęciu: koszykarze Dzików Warszawa

W trzech ćwierćfinałach Suzuki I ligi jest remis 1:1. Koszykarze Dzików Warszawa wygrali w Łańcucie z Rawlplug Sokołem 76:64. W najgorszej sytuacji jest Weegree AZS Politechnika Opolska, która przegrała dwa domowe mecze z GKS-em Tychy.

Dziki Warszawa zrewanżowały się za minimalną wtorkową porażkę i wyrównały stan rywalizacji. Goście przeważali przez większość meczu, ale osiem minut przed końcem Rawlplug Sokół wyszedł na prowadzenie 58:57. Finisz zdecydowanie należał do przyjezdnych.

Rawlplug Sokół popełnił aż 23 straty przy 16 przeciwnika. Obie drużyny trafiły po siedem "trójek", ale Dziki potrzebowały do tego 24, a ich rywal 34 prób. Przemysław Kuźkow zdobył dla nich 24 punkty, a po drugiej stronie 14 "oczek" (4/12 z gry), dziewięć zbiórek i cztery asysty miał Marcin Nowakowski.

Górnik Trans.eu Wałbrzych poradził sobie z AZS AGH Kraków wygrywając 77:67. Faworyt nie miał łatwej przeprawy. Prowadził 41:23, ale później beniaminek odrobił większość strat. Gospodarze ponownie nie imponowali skutecznością - 6/21 za trzy i 11/21 z rzutów wolnych. Do tego popełnili 16 strat przy 13 przeciwnika.

Po 14 punktów dla Górnika Trans.eu zdobyli Marcin Dymała i Piotr Niedźwiedzki, który trafił 6/7 prób z gry i dołożył siedem zbiórek. Hubert Pabian skompletował double-double (11 punktów i 13 zbiórek), ale trafił tylko 5/16 prób z gry. Kamil Zywert rozdał 10 asyst, a dla AZS AGH 20 punktów i dziewięć zbiórek uzyskał Wojciech Fraś.

To był srogi rewanż za wtorkową kuriozalną końcówkę i porażkę 65:66. Sensation Kotwica Kołobrzeg w drugim meczu rozbiła WKK Wrocław 82:49. Remisowa pierwsza kwarta nie zwiastowała takiego rozstrzygnięcia, ale w kolejnych odsłonach zdecydowanie dominowali gospodarze.

Trafili 12/34 prób z dystansu, a ich rywale mieli w tym elemencie 1/15. Po 16 punktów dla Sensation Kotwicy zdobyli Remon Nelson i Damian Pieloch, a w WKK po 10 "oczek" mieli Nick Madray i Tomasz Ochońko.

Drugie wyjazdowe zwycięstwo odniósł GKS Tychy. Weegree AZS Politechnika Opolska roztrwoniła jeszcze większą przewagę niż we wtorek. W środowym meczu gospodarze prowadzili 26:12. Goście w najlepszym momencie mieli pięć punktów przewagi, ale wygrali trzy kwarty i cały mecz 67:64.

W końcówce połowicznie wykorzystywali rzuty wolne, ale to zapewniło im cenny sukces. Obie drużyny popełniły po 17 strat i miały jednego zdecydowanego lidera. Dla Weegree AZS Politechniki 25 punktów zdobył Adam Kaczmarzyk. Trafił 9/14 prób z gry (4/5 za trzy). W tyskiej ekipie 22 punkty uzyskał Maciej Koperski (6/10 za trzy).