• 12 : 21
  • 27 : 16
  • 14 : 18
  • 18 : 20

Dziękujęmy za śledzenie relacji na WP SportoweFakty. Zapraszamy na kolejne mecze Polaków w eliminacjach do EuroBasketu 2021. Relację prowadził Wojciech Bielewicz

Następny mecz Polaków w niedzielę o godzinie 18:00, rywalami Biało-Czerwonych będą Hiszpanie. "La Roja" wygrali dzisiaj z Rumunią

Slaughter zdobył dzisiaj 29 punktów. Brakowało nam jednak punktów z ławki, których mieliśmy zaledwie 14

Polska 71:75 Izrael. Niestety przegrywamy na otwarcie eliminacji do EuroBasketu 2021. Znakomity występ A.J. Slaughtera nie wystarczył, pozostali zawodnicy mocno zawiedli.

Nie wygramy tego meczu, strata w ataku Slaughtera

Karol Gruszecki niestety spudłował z dystansu, piłka dla gości

1 na 2 Gala Mekela

Szybki faul Polaków. Na linię wędruje Gal Mekel

Czas dla Izraela. 22 sekundy do końca

Karol Gruszecki za trzy!

Do końca meczu 30 sekund, sześć punktów straty, mamy jednak piłkę. W grze utrzyma nas tylko celna próba za trzy punkty

Czas dla Polaków

Michał Sokołowski celnie po wolnych, potrzebujemy jednak cudu

Niestety A.J. Slaughter fauluje w obronie, Gal Mekel stanie na linii rzutów wolnych. Ucieka nam to spotkanie

Ależ efektownie Izrael. Itay Segev kończy alley-oopa, a my popełniamy faul w ataku

Gal Mekel wjechał nam pod kosz i wykończył akcję. Znów Izrael z przewagą dwóch posiadań

Pnini w odpowiedzi z dystansu

I mamy prowadzenie!

Pierwszy rzut celny

Genialną robotę wykonuje Aaron Cel. Damian Kulig po jego zbiórce w ataku znów na linii rzutów wolnych. Jest szansa na prowadzenie

SLAUGHTER ZA TRZY!

1 na 2 celne próby naszego podkoszowego

Kulig ponownie dostał piłkę tyłem do kosza, tym razem trafia na linię rzutów wolnych

Kulig skutecznie w post-up. 5 punktów straty

Czas dla Izraela

Michalak spudłował próbę wsadu, a Rafael Menco chwilę później skarcił nas za to trafioną "trójką"

Czas dla Mike'a Taylora

Sześć punktów straty po dwóch trafionych rzutach z linii wolnych

Slaugther otwiera kwartę celną "trójką". Będziemy tego potrzebować

Kto wygra mecz?

Koniec trzeciej kwarty. Niestety ostatnią część meczu będziemy zaczynać z minimalną stratą do rywali

Uaktywnił się niewidoczny w pierwszej połowie Guy Pnini. Dwukrotnie celnie za trzy punkty

"Jak trwoga to do Koszarka" - nasz kapitan celnie z dystansu

Niestety akcja 2+1 Idana Zalmansona. Ponownie mamy w meczu remis

Mnóstwo fauli Izraela w tej kwarcie

Pierwsze punkty w meczu Koszarka. Dwukrotnie celnie z linii rzutów wolnych

Izrael przekroczył limit fauli na 5 minut przed końcem kwarty

Dużo gramy przez Michała Michalaka. Zawodnik Legii Warszawa celnie z półdystansu

Kilka niedokładnych akcji w ataku i Izrael wraca na prowadzenie

Powolny początek drugiej połowy, Polacy mają już jednak 3 faule drużynowe

Wracamy do walki!

Czy Polacy utrzymają prowadzenie i wygrają z Izraelem?

Poniżej rewelacyjny dzisiaj A.J. Slaughter

Pomimo dwupunktowego prowadzenia, brakuje nam zdobyczy spod kosza. W tym elemencie goście prowadzą 22-10

Polacy wyglądają zdecydowanie lepiej od rywali w rzutach z dystansu. Trafiamy ich 57 procent, Izrael tylko 33.

Koniec drugiej kwarty. Bardzo dobra w wykonaniu Biało-Czerwonych

Mamy akcję 3+1 Michalaka!

Czekamy na decyzję sędziów. Michał Michalak na pewno nie zdażył z rzutem przed końcem kwarty. Był chyba jednak wcześniej faulowany

Celnie z dystansu Slaughter, mamy remis!

Cel w kontrze! Już tylko punkt straty

Slaughter jest nie do zatrzymania! 5 na 5 z dystansu

Kolejna strata Polaków... mamy ich na swoim koncie już 9. Trzy razy więcej niż Izrael

Kulig w końcu celnie spod kosza

Niesportowy faul Michała Sokołowskiego, rywale jednak nie trafili swoich prób z linii

Wymiana ciosów z dystansu. Najpierw Slaughter, w odpowiedzi Menco

Przerwa na żądanie dla Izraela

Aaron Cel dokłada swoją "trójkę" i jest już tylko -4

Slaughter ponownie z dystansu. Póki co to on trzyma nas w grze

Mike Taylor poprosił o przerwę. Izrael ma zdecydowanie za dużo otwartych pozycji

Gruszecki efektownie z góry otwiera drugą kwartę

Czy Polacy odrobią straty do Izraela?

Koniec pierwszej kwarty. 9 punktów straty, wyglądamy bardzo słabo w ofensywie, a rywale zaczęli to w bolesny sposób wykorzystywać

Seria 9-0 Izraelczyków po trzech celnych próbach za trzy punkty

Golan Gutt celnie z dystansu, Izrael z pierwszym prowadzeniem w meczu

Polacy grają bardzo dobrze w obronie, jednak spora nieskuteczną po atakowanej stronie parkietu

Na parkiecie pojawił się Jarosław Zyskowski. To dla niego debiut w kadrze narodowej

Aaron Cel ze świetnym przechwytem i wsadem w kontrze

Dużo niecelności z obu stron na samym początku

Kulig świetnie w obronie, a następnie pewnie spod kosza. Dobry start Polaków!

Celnie Slaughter z dystansu na otwarcie

Slaughter, Michalak, Sokołowski, Cel i Kulig - taką piątką mecz rozpoczną Polacy

Trwa prezentacja składów, niesamowita wrzawa w Gliwicach!

Nasza kadra w porówaniu z MŚ w Chinach uległa pewnym zmianom. Nie ma między innymi Kamila Łączyńskiego.

Do rozpoczęcia spokania Polska - Izrael już mniej niż pół godziny! Tym pojedynkiem nasza reprezentacja otwiera eliminacje do EuroBasketu 2021 w grupie A, w której znajdują się jeszcze ekipy Rumunii i Hiszpanii. Awans wywalcza trzy najlepsze zespoły.

W równoległym spotkaniu grupowych rywali Polaków, Rumunia do przerwy przegrywa z Hiszpanią 34:44

Zapowiada się niesamowity doping w Gliwicach! Już bardzo blisko kompletu kibiców

Czy Polacy rozpoczną eliminacje od zwycięstwa nad Izraelem?