Nowe informacje ws. Cimanouskiej. To jest dla niej głównym problemem

Kryscina Cimanouska po biegu na 200 metrów została zwieziona z bieżni na wózku inwalidzkim. Teraz ws. obywatelki Polski pojawiły się nowe informacje zdrowotne.

Szymon Michalski
Szymon Michalski
Kryscina Cimianauska PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Kryscina Cimianauska
W czwartek odbywał się półfinał biegu na 200 metrów na mistrzostwach świata, w którym udział wzięła Kryscina Cimanouska. Po zakończonym biegu oglądaliśmy jednak niepokojące obrazki.

26-latka położyła się nie bieżni i nie była w stanie się podnieść. Ostatecznie stadion opuściła na wózku inwalidzkim (czytaj TUTAJ).

Dzień po tych wydarzeniach o stanie zdrowia Cimanouskiej nowe informacje przekazał Łukasz Jachimiak. Dziennikarz portalu sport.pl zacytował także słowa doktora Jarosława Krzywańskiego, lekarz polskiej kadry lekkoatletycznej.

ZOBACZ WIDEO: Ludzie Królowej #7. Nikola Horowska ozłocona. "Przeżywałam w tym roku trudne chwile"

"Kryscina Cimanouska chce pobiec w dzisiejszych eliminacjach sztafet 4x100 m (godz. 20:09), ale nie jest pewne, że pobiegnie. Decyzja dopiero po rozgrzewce" - napisał Jachimiak.

Godzinę po tym wpisie ukazał się kolejny, w którym Jachimiak przytoczył słowa wspomnianego Krzywańskiego.

"Kryscina źle toleruje tutejsze warunki cieplne. Teraz czuje się dobrze, ale z perspektywy klimatyzowanego pokoju hotelowego trudno stwierdzić, jak się będzie czuła, gdy pojedzie na stadion. Dużo pije i odpoczywa. Nie ma i nie było potrzeby podawania elektrolitów" - czytamy.

Przypomnijmy, że Polki, które wystartują w drugim półfinale, mają pobiec w składzie: Pia Skrzyszowska, Kryscina Cimanouska, Magdalena Stefanowicz i Ewa Swoboda.

Zobacz także:
Kuriozalny wypadek na MŚ
Niespodzianka z udziałem Polaka

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×