Co za bieg Polki! Tylko spójrz na jej przewagę

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Polsat Sport / finisz Natalii Kaczmarek
Twitter / Polsat Sport / finisz Natalii Kaczmarek
zdjęcie autora artykułu

Natalia Kaczmarek w kapitalnym stylu wygrała bieg na 400 metrów kobiet podczas mityngu Zlata Tetra w Ostrawie. Polska zawodniczka zdeklasowała rywalki, o czym świadczy jej przewaga na mecie.

W tym artykule dowiesz się o:

W Ostrawie (Czechy) odbywał się mityng Zlata Tetra. W biegu na dystansie 400 metrów udział wzięła Natalia Kaczmarek. 26-letnia reprezentantka Polski zaprezentowała się w kapitalnym stylu.

Kaczmarek prowadziła niemalże od samego startu i przybiegła na metę w bardzo dobrym czasie 50,09 s. Jej zwycięstwo było niezagrożone. Polka wpadła na metę z bezpieczną przewagą nad rywalkami (wideo możesz zobaczyć na końcu artykułu).

Dla polskiej biegaczki to najlepszy wynik w tym sezonie. Co prawda rezultat ten jest znacznie słabszy od jej rekordu życiowego (49,48 s), jednak warto mieć na uwadze fakt, że w Ostrawie lekkoatletom przeszkadzał mocny wiatr.

ZOBACZ WIDEO: Śmierć zajrzała w oczy Świderskiemu. "Mogliby mnie nie odratować"

Dodajmy, że druga we wspomnianym biegu była reprezentantka gospodarzy, Lurdes Gloria Manuel (50,59 s). Podium uzupełniła Andrea Miklos z Rumunii (50,76 s).

Występ Kaczmarek na mityngu Zlata Tetra to dobry prognostyk przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy. Te rozpoczną się 6 czerwca, a ich gospodarzem będzie stolica Włoch - Rzym.

Zobacz także: Zwycięstwo! Znakomity początek sezonu Ewy Swobody

Źródło artykułu: WP SportoweFakty