Zwycięstwa Sofii Ennaoui i Pawła Fajdka w DME, Polska piąta po pierwszym dniu

Reprezentacja Polski zajmuje piąte miejsce po pierwszym dniu Drużynowych Mistrzostw Europy 2015 w lekkoatletyce. Pierwsza jest Rosja.

Piotr Ziemka
Zwycięstwa w pierwszym dniu rywalizacji w Czeboksarach odnieśli Sofia Ennaoui i Paweł Fajdek. Ennaoui wygrała bieg na 3000 metrów z czasem 9:20.39. Fajdek był zdecydowanie najlepszy w rzucie młotem. Rzucił na odległość 81 metrów i 64 centymetrów. Drugi był Brytyjczyk Nick Miller, któremu zmierzono 75,91.
Rekord życiowy w biegu na 400 metrów przez płotki wywalczył Patryk Dobek (49,04). Dało mu to drugie miejsce. Zwyciężył Rosjanin Denis Kudriawcew (48,65). Rezultat Dobka jest trzecim w historii polskiej lekkoatletyki. Poniżej 49 sekund biegali jedynie Marek Plawgo oraz Paweł Januszewski.

Drugą lokatę w biegu na 800 metrów zajęła Joanna Jóźwik (2:00.30). Pierwsza do mety dobiegła Renelle Lamote z Francji (2:00.18). Natomiast w rzucie dyskiem na drugiej pozycji sklasyfikowano Żanetę Glanc (58,92). W tej konkurencji też najlepiej spisała się reprezentantka Francji - Melina Robert-Michon (62,24).

Nie było niespodzianki w pchnięciu kulą. Zdecydowanie zwyciężył David Storl (21,20). Drugi był Tomasz Majewski (20,23). Ponad 20-metrowy wynik osiągnął jeszcze Białorusin Paweł Łyżyn (20,15). Na drugiej pozycji uplasował się również Marcin Lewandowski, który uczestniczył w zmaganiach na 1500 metrów. Wszystkich rywali pokonał Walentin Smirnow z Rosji, który triumfował z czasem 3:52.03 (Polak miał 3:52.06).