MŚ: Pewny awans Polek do półfinału. Kapitalny finisz Ennaoui

Angelika Cichocka i Sofia Ennaoui bardzo dobrze spisały się w biegach eliminacyjnych na 1500 metrów, dzięki czemu pewnie awansowały do półfinału mistrzostw świata w Londynie.

Piotr Szarwark
PAP/EPA / SRDJAN SUKI
Angelika Cichocka stanęła na starcie już w pierwszym z trzech biegów eliminacyjnych, a obok niej między innymi takie zawodniczki jak Caster Semenya czy też obrończyni mistrzowskiego tytułu - Genzebe Dibaba.

Trzeba przyznać, że jak na bieg eliminacyjny, lekkoatletki narzuciły mocne tempo. To głównie za sprawą Jessiki Judd, która bardzo długo przewodziła stawce, ale osłabła na ostatnich metrach. Brytyjka ukończyła bieg na szóstym miejscu, jednak pobiła rekord życiowy i awansowała do półfinału.

Polka bardzo mądrze rozegrała swój bieg. Przez znaczną część utrzymywała się raczej w środku stawki, by pod koniec podkręcić tempo. Dzięki temu wbiegła na metę jako czwarta z czasem 4:03.27. Rywalizację zwyciężyła Dibaba (4:02.67), a za jej plecami uplasowała się Semenya, która poprawiła swój najlepszy wynik w tym roku na tym dystansie.

W trzecim biegu zaprezentowała się druga z naszych reprezentantek, Sofia Ennaoui. Brązowa medalistka halowych mistrzostw Europy z Belgradu zrealizowała swoje założenia na ten start - nie wysilała się zbytnio, długo plasowała się na siódmej pozycji, ale finisz należał już do niej. Na ostatnich metrach przesunęła się bowiem na trzecie miejsce, kończąc z najlepszym czasem w sezonie (4:03.35).

Jako pierwsza na metę w tej rywalizacji wpadła Faith Chepngetich Kipyegon (4:03.09), a za nią Szwedka - Meraf Bahta (4:03.23).