MŚ Londyn 2017: Andżelika Cichocka w finale na 1500 metrów. Sofia Ennaoui przegrała o włos

Andżelika Cichocka była czwarta (4:03.96) a Sofia Ennaoui (4:05.80) szósta w biegach półfinałowych na 1500 metrów. Pierwsza z nich awansowała do finału, druga kwalifikację przegrał o włos.

Kamil Kołsut
PAP/EPA / PAP/EPA/SRDJAN SUKI
Cichocka pobiegła spokojnie, mądrze. Kontrolowała stawkę i na ostatnich 300 metrach zaczęła zdobywać pozycję. Polka w pewnym momencie była nawet trzecia. Dopiero na ostatnich metrach ciężkim, męskim krokiem wyprzedziła ją Caster Semenya.

Szósta do mety dobiegła rekordzistka świata Genzebe Dibaba (4:05.33) i ostatecznie awansowała do finału z jedenastym czasem.

Etiopka w korespondencyjnej rywalizacji wyprzedziła między innymi Ennaoui. Młodzieżowa wicemistrzyni Europy w swoim stylu rozpoczęła bieg w drugiej części stawki i dopiero na ostatnim okrążeniu zaczęła odrabiać straty. Finisz był widowiskowy, 23-latka zostawiła na bieżni serca, ale awans przegrała o włos.

Polka w swoim biegu była szósta (bezpośrednio awansowało pięć zawodniczek), a wśród biegaczek zajmujących dalsze lokaty osiągnęła trzeci czas.

Finał odbędzie się w poniedziałek o 22:50. Cichocka z najlepszymi pobiegnie po raz drugi w karierze. Dwa lata temu w Pekinie na 1500 metrów była ósma.

6. Sofia Ennaoui Polska 4:05.80

Czy Andżelika Cichocka zajmie miejsce w czołowej "ósemce" finału na 1500 metrów?