Michał Haratyk na podium w Niemczech

Michał Haratyk zajął trzecie miejsce w konkursie pchnięcia kulą rozgrywanym w niemieckiej miejscowości - Bad Köstritz. Polak w najlepszej próbie uzyskał 21,27 m.

Piotr Szarwark
Michał Haratyk, piąty zawodnik MŚ w Londynie PAP / Bartłomiej Zborowski / Na zdjęciu: Michał Haratyk, piąty zawodnik MŚ w Londynie
Michał Haratyk utrzymuje dobrą formę w tym sezonie. Reprezentant Polski potwierdził to występem na zawodach w Bad Köstritz, gdzie uplasował się na trzeciej pozycji (21,27). Najlepszy spośród startujących zawodników okazał się Czech - Tomas Stanek (21,66), a drugi był dwukrotny mistrz świata - David Storl (21,34).

W rzucie oszczepem przed własną publicznością triumfował mistrz świata z Londynu - Johannes Vetter. W najlepszej próbie posłał oszczep na odległość 89,42, czym ustanowił rekord mityngu.

Rekord imprezy wywalczyła także Australijka - Dani Stevens, która rzuciła dyskiem na odległość 68,29 m. W tej samej konkurencji wśród mężczyzn triumfował Austriak Lukas Weisshaidinger – 63,52.

Jak oceniasz postawę Michała Haratyka w tym sezonie?