Drugie miejsce Michała Haratyka w Pucharze Europy

Michał Haratyk zajął drugie miejsce w pchnięciu kulą podczas zawodów Pucharu Europy rozgrywanych w Leirii. Malwina Kopron była trzecia w rzucie młotem.
Karol Wasiek
Newspix / Tomasz Kasjaniuk / PZLA / Na zdjęciu: Michał Haratyk

W Leirii trwa 18. Puchar Europy w Rzutach. W drugim dniu zawodów Michał Haratyk zajął drugie miejsce w pchnięciu kulą. Polak przekroczył granicę 21 metrów (21,18), przegrywając jedynie z Rosjaninem, Aleksandrem Lesnojem (21.32).

To spory sukces Haratyka, który podczas ostatnich halowych mistrzostw świata rozgrywanych w Birmingham zajął dziesiąte miejsce.

Warto odnotować także trzecią lokatę Malwiny Kopron w rzucie młotem. Polka osiągnęła odległość 69,54 m.

W rzucie oszczepem Hubert Chmielak z wynikiem 76,02 m. uplasował się na szóstej pozycji. Daria Zabawska była z kolei ósma w rzucie dyskiem.