Emocjonujące pojedynki na Memoriale Skolimowskiej. Przyjeżdża Allyson Felix

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Patrick Smith / Na zdjęciu: Allyson Felix podczas MŚ w Londynie
Getty Images / Patrick Smith / Na zdjęciu: Allyson Felix podczas MŚ w Londynie
zdjęcie autora artykułu

Jedna z najbardziej utytułowanych zawodniczek w historii światowej lekkoatletyki Allyson Felix - potwierdziła udział w LOTTO Memoriale Kamili Skolimowskiej (14.09). Na bieżni Stadionu Śląskiego rywalizować będą także Asafa Powell i Andre de Grasse.

Zakończone w niedzielę lekkoatletyczne mistrzostwa Polski przyniosły szereg wartościowych rezultatów, ale największym echem odbiła się wspaniała postawa zawodniczek ze sztafety 4x400 metrów. Nasze specjalistki od biegania jednego okrążenia nie tylko uzyskały znakomite wyniki sportowe. Na bieżni w Radomiu zaprezentowały kibicom wyborne widowisko lekkoatletyczne i niesamowitą waleczność dosłownie do ostatnich centymetrów bieżni.

Dla Justyny Święty-Ersetic i jej koleżanek LOTTO Memoriał Kamili Skolimowskiej będzie ostatnim sprawdzianem formy przed jesiennymi mistrzostwami świata. Sportową dyspozycję naszych zawodniczek na szybkiej chorzowskiej bieżni sprawdzi wybitna postać światowego sportu. Wspomniana Felix to jedna z legend lekkoatletycznych stadionów. W dorobku ma 9 medali olimpijskich oraz 16 krążków wywalczonych podczas mistrzostw świata. Amerykanka ma imponujący rekord życiowy 49.26, a w światowej czołówce utrzymuje się już od ponad dekady.

Marcin Lewandowski pobił rekord Polski -->

Niemniej ciekawie będzie w najbardziej prestiżowej konkurencji lekkoatletycznej, czyli sprincie panów na dystansie 100 metrów. Największą gwiazdą będzie tutaj Andre De Grasse. Kanadyjczyk w 2015 roku zdobył dwa brązowe medale mistrzostw świata, a rok później podczas igrzysk w Rio de Janeiro aż trzykrotnie stawał na podium (m.in. srebro w biegu na 200 i brąz na 100 metrów). Po tych sukcesach został okrzyknięty przez opinię publiczną następcą legendarnego Usaina Bolta. Jego karierę przerwała jednak kontuzja. Dziś wraca do świetnej dyspozycji, czego dowodem jest najlepszy wynik jaki osiągnął tego lata - 9.98.

ZOBACZ WIDEO Podsumowanie tygodnia. Lewandowski strzela jak szalony, Legia walczy o Ligę Europy, problemy Piątka i powołanie dla Bielika

Podczas LOTTO Memoriału Kamili Skolimowskiej jego największym rywalem będzie niegdysiejszy rekordzista świata Jamajczyk Asafa Powell. Jeden z najbardziej znanych sprinterów świata nazywany jest Mr. Sub 10. To swoisty "rekordzista świata" - 100 metrów w czasie poniżej 10 sekund Powell pokonał aż 97 razy! Kolejna szansa 14 września na Stadionie Śląskim.

Mająca bardzo udany sezon Karolina Kołeczek (w tym sezonie już dziewięć biegów poniżej 13 sekund) zmierzy się na dystansie 100 metrów przez płotki m.in. z aktualną mistrzynią Europy na tym dystansie Białorusinką Elwirą Hierman.

Silnych mężczyzn nie zabraknie w pchnięciu kulą. Do potwierdzonych wcześniej miotaczy mających już na swoim koncie próby na 22 metry dołączył czwarty. Rywalem polskich mocarzy - Michała Haratyka i Konrada Bukowieckiego - oraz Nowozelandczyka Tomasa Walsha, będzie prezentujący wyborną formę Brazylijczyk Darlon Romani. W tym roku uzyskał już 22.61, a kilkanaście dni temu zwyciężył w Limie podczas Igrzysk Panamerykańskich pchając 22.07.

Diana Gajda. Tajna broń z Ameryki -->

Na Stadionie Śląskim kibice zobaczą także m.in. Mariję Łasickiene, Andriusa Gudziusa czy Christopha Hartinga. Będą także polskie gwiazdy - Kamila Lićwinko, Maria Andrejczyk, Paweł Wojciechowski, Marcin Lewandowski, Ewa Swoboda, Paweł Fajdek, Adam Kszczot czy Piotr Lisek.

LOTTO Memoriał Kamili Skolimowskiej to największy mityng lekkoatletyczny w Polsce. W 2018 roku zgromadził na trybunach Stadionu Śląskiego ponad 41 000 sympatyków sportu. Jubileuszowa, dziesiąta edycja Memoriału, już 14 września na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Wstęp na trybuny będzie bezpłatny.

Źródło artykułu: