KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Lekkoatletyka. Znakomity występ polskich młociarzy! Na takie rzuty czekaliśmy

Rośnie forma polskich nadziei medalowych na igrzyska olimpijskie. Podczas mityngu w Andujar znakomitymi rzutami popisywał się Paweł Fajdek. Świetnie spisał się także Wojciech Nowicki.

PS
Paweł Fajdek Getty Images / Getty Images / Na zdjęciu: Paweł Fajdek
Paweł Fajdek bardzo spokojnie wszedł w sezon 2021, zajmując dopiero czwarte miejsce w Pucharze Europy w rzutach - ze skromnym wynikiem - 74,48 m. Tydzień temu, podczas Memoriału Zygmunta Szelesta, poprawił się o ponad cztery metry (78,67 m), a w sobotę, w Andujar, wykonał kolejny krok.

Już w pierwszej próbie oddał znakomity rzut - posłał młot na odległość 81,61 m, czym ustanowił nowy rekord mityngu. W sumie jeszcze dwukrotnie pokonywał granicę 80 metrów - w piątej kolejce było to dokładnie 80,94 m, a w szóstej dołożył centymetr do najlepszego rezultatu - 81,62 m. To najlepszy wynik w tym roku w Europie i drugi najlepszy na świecie.

Świetnie spisał się także Wojciech Nowicki. Dwukrotnie rzucił ponad 79 metrów, a w najlepszej próbie dokładnie 79,54 m. To jego jak na razie najlepszy wynik w tym sezonie. W sobotnim mityngu dał mu drugie miejsce. Trzeci był Francuz - Quentin Bigot (78,99 m - nowy rekord życiowy).

W konkursie kulomiotów wystąpił natomiast Konrad Bukowiecki. Miał tylko dwie mierzone próby, a w najlepszym pchnięciu zaliczył 20,14 m. To póki co jego najlepszy rezultat na otwartym stadionie w 2021 roku. Triumfował reprezentant Portugalii - Tsanko Arnaudov (20,23 m).

Czytaj także: - Muszę być pierwszy [Paweł Fajdek, Drużyna Mistrzów]Mizerny początek Piotra Liska, rekord życiowy Pii Skrzyszowskiej ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: "Perfekcyjna bramkarka"! Iga Świątek poradziłaby sobie w futbolu?
Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (2)
 • Katon el Gordo Zgłoś komentarz
  Konrad Bukowiecki musi uporać się z nękającymi go od zimy dolegliwościami zdrowotnymi i dołożyć ze 2 metry do wczorajszego wyniku. Inaczej nawet o finał będzie trudno.
  • Grieg Zgłoś komentarz
   Najlepszy wynik sezonu wciąż należy do Rudego W., niemniej w przypadku młociarzy możemy nareszcie odetchnąć z ulgą i trzymać kciuki za utrzymanie tej formy jeszcze przez niemal trzy
   Czytaj całość
   miesiące (włącznie z kwalifikacjami do konkursu głównego!).
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×