KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Kolejni sportowcy na granicy polsko-białoruskiej. Znamy nazwiska

Na granicy z Białorusią wciąż nie jest spokojnie. Przekonują się o tym kolejni sportowcy, którzy są zawodowymi żołnierzami. Szef MON Mariusz Błaszczak zdradził, kto przyjechał z pomocą.

Robert Czykiel
Robert Czykiel
polscy sportowcy na granicy polsko-białoruskiej Twitter / Na zdjęciu: polscy sportowcy na granicy polsko-białoruskiej
Niemal codziennie dochodzi do incydentów z udziałem nielegalnych imigrantów na granicy polsko-białoruskiej. Dlatego policjanci, strażnicy graniczni i żołnierze wciąż mają ręce pełne roboty i pracują przez całą dobę. Każde wsparcie jest dla nich niezwykle cenne.

W polskim wojsku nie brakuje sportowców, którzy są zawodowymi żołnierzami. W listopadzie w rejon Kuźnicy przyjechali Patryk Dobek, Alicja Tchórz i Paweł Wojciechowski. Teraz przyszedł czas na kolejnych utytułowanych zawodników.

Mariusz Błaszczak, szef Ministerstwa Obrony Narodowej, zdradził na Twitterze, kto przybył nad granicę, aby wesprzeć kolegów po fachu. To Jakub Krzewina (biegacz), Jakub Szyszkowski (kulomiot), Konrad Bukowiecki (kulomiot), Tomasz Jaszczyk (skoczek w dal) i Tadeusz Michalik (zapaśnik).

"Kolejni żołnierze-sportowcy pomagają na granicy! Kpr. Jakub Krzewina, st. szer. Jakub Szyszkowski, szer. Konrad Bukowiecki, szer. Tomasz Jaszczuk oraz szer. Tadeusz Michalik z Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego wspierają swoich kolegów w różnych czynnościach, dziś przy rozbijaniu nowego obozowiska" - pisze minister Błaszczak na Twitterze.

Na razie nie zapowiada się, aby na granicy z Białorusią zrobiło się spokojnie. Dlatego można się spodziewać, że polscy sportowcy będą częściej wspierać żołnierzy w trudnej codzienności.

"Wszystkie ręce na pokład". Sportowcy bronią polskiej granicy >>

Polski sportowiec był świadkiem strasznego wypadku. "Jedno było przerażające" >>

ZOBACZ WIDEO: Lewandowski opuścił konferencję prasową na gali Złotej Piłki. Zdradzamy dlaczego!
Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×