Tak Włodarczyk skomentowała porażkę z Lewandowskim. Żałuje tylko jednego

- Zawsze podczas gali w kuluarach toczyły się rozmowy, kto powinien wygrać. Co roku są takie dyskusje. Wybierają kibice. To zabawa dla nich - mówi Anita Włodarczyk w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Anita Włodarczyk i Robert Lewandowski Newspix / LUKASZ GROCHALA/CYFRASPORT / Na zdjęciu: Anita Włodarczyk i Robert Lewandowski
Gala Mistrzów Sportu 2022 wzbudziła sporo kontrowersji. Zwycięzcą plebiscytu - decyzją czytelników "PS" i widzów Polsatu - został Robert Lewandowski, który wyprzedził Anitę Włodarczyk i Bartosza Zmarzlika. Mocny komentarz w sieci zamieścił m.in. Paweł Fajdek: "87. plebiscyt Przeglądu Sportowego... Wstyd... Nie pozdrawiam".

Na łamach "Faktu" napisał z kolei: "Chcecie Robertowi osłodzić brak złotej piłki, to wprowadźcie kategorie: złota piłka, sportowiec globalny... Porównanie złotej piłki, z całym szacunkiem, do plebiscytu na sportowca roku w Polsce, jest jak porównanie wygrania w tenisowym szlemie z challengerem w Poznaniu".

Inaczej na ten wynik zareagowała Włodarczyk, która porażkę z Lewandowskim przyjęła z dużą klasą. Była pierwszą osobą, która pogratulowała piłkarzowi tytułu Sportowca Roku 2021 w Polsce. Na twarzy lekkoatletki zagościł uśmiech, nie widać było zdenerwowania.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: szalony trening Pudzianowskiego. "Gorąco było dziś, -10°C"

Włodarczyk w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" zdradziła, że żałuje tylko jednego. Chodzi o Roberta Lewandowskiego.

- Nie można porównywać piłki nożnej i lekkoatletyki. Wiadomo, że futbol jest numerem jeden, najbardziej popularną dyscypliną. Ja cały czas żałuję, że Robert nie może zdobyć jakiegoś trofeum z reprezentacją Polski. Jest znakomitym piłkarzem, ale nie może wygrać trofeum z kadrą, a na pewno o tym marzy - powiedziała.

- Dla niego to też nie jest łatwe. Sukcesy reprezentacyjne dodałyby smaku do jego sukcesów. Na pewno jest jednym z najlepszych na świecie. Możemy być dumni, że znają go wszędzie - dodała Włodarczyk, która przyznała, że 15 lipca i 17 lipca to są dla niej najważniejsze daty w 2022 roku (start w mistrzostwach Europy).

Zobacz także:
Szaleństwo w meczu Juventusu. Wojciech Szczęsny bohaterem!
Mocny kandydat na następcę Sousy zrezygnował?! Nieoficjalnie: wybrał inną ofertę pracy

Czy Robert Lewandowski zasłużył na wygraną w 2021 roku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×