Najlepszy czas otwarcia nie wystarczył. Andżelika Wójcik tak samo jak w Calgary

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / PZŁS/Rafał Oleksiewicz / Na zdjęciu: Andżelika Wójcik
Materiały prasowe / PZŁS/Rafał Oleksiewicz / Na zdjęciu: Andżelika Wójcik
zdjęcie autora artykułu

Andżelika Wójcik zajęła czwartą lokatę w rywalizacji na 500 metrów podczas mistrzostw Europy Heerenveen 2022 w łyżwiarstwie szybkim.

W ostatniej, dziewiątej parze rywalizowały Andżelika Wójcik oraz Daria Kachanowa. Triumfatorka zawodów Pucharu Świata w Salt Lake City uzyskała najlepszy czas otwarcia - 10.34, ale szybciej do mety dojechała Rosjanka - 37.583. Zawodniczce z AZS AWF Katowice zmierzono 37.695. Rekordzistka Polski znowu została sklasyfikowana na czwartym miejscu. Tuż za podium była dwukrotnie podczas grudniowych zawodów Pucharu Świata  2021/2022 w Calgary, a także raz w Salt Lake City.

Wygrała reprezentantka gospodarzy, Holenderka Femke Kok (37.325). Srebrny medal zdobyła Angelina Golikowa (37.483). W czołowej dziesiątce sklasyfikowano po trzy Holenderki i Polki. Ósma była Kaja Ziomek (38.325). Tuż za trzecią sprinterką Pucharu Świata w Stavanger znalazła się Karolina Bosiek (38.485).

W 2018 roku Ziomek na mistrzostwach Europy była szesnasta, a w 2020 - siódma. Wójcik w tych latach zajmowała siedemnastą i ósmą lokatę.

ZOBACZ WIDEO: Trener polskich skoczków do zwolnienia? Tajner tłumaczy sytuację Doleżala

Źródło artykułu:

Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"

Czy któraś z polskich sprinterek zdobędzie medal igrzysk olimpijskich 2022?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (1)
reniagenia77
10.01.2022
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Dobra robota fińskiego trenera Nieminena. Efekty już widać. BRAWO. ♈