WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Chwilowe szczęście polskich maratończyków. Przez błąd na stronie cieszyli się z trzeciego miejsca

Mariusz Giżyński, Henryk Szost i Arkadiusz Gardzielewski dzięki uzyskanym przez siebie czasom na trasie maratonu cieszyli się z trzeciego miejsca w klasyfikacji drużynowej. A przynajmniej przez chwilę, dopóki nie okazało się, że to tylko błąd.
Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Mariusz Giżyński

Strona internetowa mistrzostw Europy w Berlinie jest słabym punktem imprezy. Nie tylko, jeśli chodzi o zawartość, ale głównie o zawodność. Tak też się stało po zakończeniu maratonu mężczyzn, w którym udział brali Biało-Czerwoni.

Z danych na stronie wynikało, że Polacy zanotowali trzeci rezultat w klasyfikacji drużynowej, do której liczą się wyniki trzech najlepszych biegaczy. Nikt nie poddał tego w wątpliwość, przez co nasi zawodnicy niezwykle cieszyli się ze swojego wyniku i z uśmiechem udzielali wywiadów w strefie mieszanej.

Okazało się, że radość była przedwczesna. Strona po prostu zawiesiła się na kilkanaście minut i dopiero po dłuższym czasie zaktualizowały się wyniki. Ostatecznie Polacy zajęli piąte miejsce, okazując się nieco wolniejszymi od Włochów, Hiszpanów, Austriaków oraz Szwajcarów. Do podium zabrakło im nieco ponad trzech minut.

ZOBACZ WIDEO Justyna Święty-Ersetic: Nie dociera do mnie to czego dokonałyśmy

Najszybszy z Polaków był Mariusz Giżyński, który zajął 13. miejsce. 19. na mecze zameldował się Henryk Szost, a Arkadiusz Gardzielewski był 21.

Biało-Czerwoni i kibice mogli uwierzyć błędnym wynikom na stronie, bowiem o ile Włosi i Hiszpanie wydawali się być szybsi (po trzech zawodników dobiegło na metę przed trzecim z Polaków), tak sytuacja z Austriakami i Szwajcarami wymagała już dokładniejszego liczenia.

Jeśli chodzi o Austriaków, to w Top 10 było ich dwóch, a kolejny dopiero przybiegł jako 41. Tylko jeden Szwajcar dobiegł na metę przed Gardzielewskim, ale był za to drugi, kolejni przybiegli jako 27. i 42. Jednak wśród dalszych miejsc różnice czasowe były nieznaczne.
Trenujesz bieganie? Sprawdź z jakich aplikacji do uprawiania sportu warto skorzystać, znajdziesz je TUTAJ.

Jak oceniasz stronę mistrzostw?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (4):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Grek Zorba 0
  W przypadku takich "uchodźców" jakakolwiek rozmowa nie ma sensu. Dlaczego nie uciekają do swoich? ZEA, Arabia, Katar? Nikt im tam nie da tego, co z naszej kasy dadzą Polacy oraz Niemcy itp... Większość tych "uchodźców" przyjechała po kasę, a nie do pracy. Co do pytania, to znam uchodźców, np. z Ukrainy. I oni chcą pracować, chcą się w większości przystosować do życia w nowym kraju. A muzułmańscy Azjaci? W Europie? To tak jakbyśmy my tam pojechali i swoje porządki wprowadzali. Zresztą tzw. możne kraje zbierają obecnie żniwo za kolonizowanie różnych terenów. Porównanie uchodźców z Polski do Niemiec, a z Syrii i okolic do Europy to przyznasz spora różnica.
  grolo Czy poznałeś choć w życiu jakiegoś uchodżcę? Wiesz chociaż coś o tym, skąd uciekali i dlaczego? Czy wiesz co się dzieje w Syrii, w Sudanie, w Iranie, w Czeczenii ? Nie wiesz, bo nie chcesz wiedzieć podobnie jak ogólnopolska telewizja partyjna. Polacy byli uchodźcami przez przez dwa ostatnie stulecia a byli gościnnie przyjmowani przez inne narody. W ostatnim 50-leciu miliony Polaków przyjęli właśnie Niemcy ... choć byli to prawie wyłącznie imigranci ekonomiczni... Ale o tym to już tacy jak ty nie pamiętają? Czy może wolą nie pamiętać?
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • grolo 0
  Czy poznałeś choć w życiu jakiegoś uchodżcę? Wiesz chociaż coś o tym, skąd uciekali i dlaczego? Czy wiesz co się dzieje w Syrii, w Sudanie, w Iranie, w Czeczenii ? Nie wiesz, bo nie chcesz wiedzieć podobnie jak ogólnopolska telewizja partyjna.
  Polacy byli uchodźcami przez przez dwa ostatnie stulecia a byli gościnnie przyjmowani przez inne narody. W ostatnim 50-leciu miliony Polaków przyjęli właśnie Niemcy ... choć byli to prawie wyłącznie imigranci ekonomiczni... Ale o tym to już tacy jak ty nie pamiętają? Czy może wolą nie pamiętać?
  Grek Zorba to nowi mieszkańcy Niemiec robili, w burkach
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Grek Zorba 3
  to nowi mieszkańcy Niemiec robili, w burkach
  stma1013 Strona internetowa mistrzostw słaba ponieważ Polscy informatycy pracujący w Niemczech pojechali na urlop i zostały same łajzy!:-)
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (4)
Pokaż więcej komentarzy (4)
Pokaż więcej komentarzy (4)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×